Окінавська дієта: японський секрет здоров’я і молодості

Є багато модних дієт, які обмежують раціон і допомагають схуднути, але далеко не всі можуть поліпшити здоров’я. Окінавська дієта отримала величезну популярність саме завдяки цьому. На японському острові Окінава середня тривалість життя — 90 років, тут дуже рідко можна зустріти людину, яка страждає на ожиріння або серцево-судинні захворювання. Вивчаючи цей феномен, вчені прийшли до висновку, що вся справа в позитивному мисленні, доброзичливості, здоровому способі життя й харчування. Давайте докладніше зупинимося на останньому пункті та розберемо, що входить в унікальний раціон окінавських довгожителів.

Культура харчування

До їжі окінавці ставляться з великою повагою, і навіть місцеве вітання в перекладі звучить як «Ти добре поїв?». Добре харчуватися тут — значить з’їдати традиційний набір продуктів, що приносить користь здоров’ю. Їдять вони часто та невеликими порціями, але кожен такий прийом їжі — ціла трапеза за сервірованим столом в оточенні родини. Окінавська дієта передбачає також, що їсти ви будете паличками і в хорошому настрої, неспішно і з насолодою від кожного шматочка.

Малокалорійний раціон

Головна відмінність раціону окінавців — в тому, що вони споживають більшу кількість їжі за вагою, але при цьому вона містить менше калорій. Тут не люблять жирні молочні продукти та вживають вкрай мало цукру. А велика кількість легких продуктів допомагає наситити організм корисними нутрієнтами, вгамувати голод і обійтися без зайвих калорій. Що це за їжа?

Фрукти, овочі та зелень

Це основа раціону окінавців. Різноманітна зелень, овочі й фрукти доставляють в організм багато вітамінів, харчових волокон та антиоксидантів. Бордові й фіолетові плоди, серед іншого, містять поліфеноли, які допомагають зупинити запальні процеси в організмі та вловлюють вільні радикали (ті самі, котрі викликають передчасне старіння).

Цікавий факт — шпинат дійсно містить багато заліза, але 98% його не засвоюється організмом. А ось чим хороша вся яскрава зелень, так це високим вмістом магнію, який позитивно позначається на артеріальному тиску й роботі нервової системи.

Ферментовані продукти

Про їхню користь ми говорили в статті «Ферментовані продукти — новий старий тренд у харчуванні». Вони насичують тіло великою кількістю корисних речовин, допомагають перетравлювати деякі види їжі й позитивно впливають на організм у цілому.

На Окінаві вживають багато тофу — він входить практично в кожний прийом їжі. А також люблять ферментовану пасту місо, яку готують із бобових з зерновими. Але ви можете доповнити свій раціон і іншими продуктами, що пройшли ферментацію:

  • квашена капуста;
  • кімчі;
  • кисломолочні продукти;
  • комбуча (чайний гриб).

Здорові вуглеводи

Цікаво, що окінавська дієта вважається високовуглеводною (їх у раціоні близько 85%). Але, звичайно, це не солодощі, а здорові вуглеводи. Жителі острова їдять менше рису, ніж інші японці, — замість нього тут люблять готувати батат (солодка картопля). А замість пшеничної локшини вживають гречану (соба).

Цікаво на тему. Плануємо свій раціон на день правильно

Морепродукти та м’ясо

Вони не є основою раціону, але регулярно в ньому присутні. На острові тричі на тиждень готують рибу й морепродукти — мідії, кальмари, восьминоги, морські водорості. Як і овочі, така їжа містить мало калорій, а ще приносить організму багато заліза, кальцію, йоду. Улюблений вид м’яса у окінавців — свинина, з якої готують наваристий суп, а потім видаляють з нього весь жир.

З водоростей особливу популярність тут має морська капуста комбу, яку часто додають до м’ясних страв. Її висушують, маринують в соєвому соусі й оцті, а потім додають до страв.

Цікаво на тему:

Як застосувати окінавську дієту в своєму раціоні

Відшукати в наших реаліях морську капусту комбу або морський виноград не так просто. Тому тим, хто вирішив спробувати окінавську дієту, доведеться адаптувати її під наші реалії. А ось сир тофу, гречану локшину соба, пасту місо, овочі, зелень, фрукти, морепродукти можна легко додати до свого раціону.

Якщо ваш нинішній стиль харчування сильно відрізняється від бажаного, спробуйте перейти на нього поступово. Розпочніть із виключення з меню швидких вуглеводів, замініть білий рис на бурий, пшеничну пасту — на гречану. Потім додайте більше овочів, трохи морепродуктів, частіше вживайте зелений чай. Вже одного цього буде достатньо для того, щоб помітити поліпшення самопочуття та приплив енергії.

І звісно, секрет здоров’я й довголіття окінавців — не лише в раціоні, а й у щоденній активності, позитивному настрої та ставленні до життя в цілому. Тому, крім харчування, важливо дбати про внутрішню гармонію.

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Для даної сторінки обговорення закритіsdfsf