Спортивні тренування проти стресу

Кожного дня ми переживаємо різні емоції, як радісні, так і не дуже. І якщо почуття зі знаком «плюс» хочеться проживати якомога довше, то від негативних відчуттів треба якнайшвидше позбуватися. А допоможуть у цьому фізичні вправи. У EVA Women Challenge підготували для вас кілька рекомендацій щодо антистрес-тренувань з подвійною користю — для тіла й душі.

Цікаво на тему: «Привіт, осінь» — як позбутися осінньої хандри

Йога

Це перше, що спадає на думку, коли говоримо про фізичний та психологічний баланс. І навіть якщо розглядати йогу лише як комплекс фізичних вправ, навіть у такому сприйнятті вона може стати ефективним способом розслабитися та зняти стрес.

Як впливає йога на організм:

  • покращує кровообіг у тілі;
  • розслабляє напружені м’язи;
  • поглиблює дихання;
  • збільшує кількість споживаного кисню;
  • упорядковує думки.

Щоб отримати антистрес-ефект, зовсім не обов’язково володіти складними асанами. Цілком підійдуть вправи на розтяжку, що чергуються з асанами на утримання напруги та розслаблення. В інтернеті є багато відеоуроків на цю тему — обирайте для себе посильний і займайтеся з подвійною користю.

Цікаво на тему: Тренування як мистецтво, або чим цікава акро-йога

Скакалка

Ритмічні стрибки прекрасно розслаблюють і допомагають забути про проблеми. А ще скакалка допомагає пропрацювати верхню й нижню частини тіла: ікри, сідниці, м’язи живота.

Як почати стрибати на скакалці:

  • В якості першого свого інвентарю візьміть нейлонову скакалку.
  • Ніколи не стрибайте босоніж — обов’язково взувайте кросівки з амортизацією (підійдуть бігові).
  • Починайте тренуватися з коротких занять по 5 хвилин і поступово збільшуйте навантаження.
  • Спробуйте інтервальні тренування, чергуючи 15 секунд інтенсивних стрибків з 30 секундами спокійних.

Звісно, безперечною перевагою таких простих вправ, як скакалка, є те, що їх легко можна робити, не виходячи з дому.

Цікаво на тему: Чому більшість обирає домашні тренування

Біг

Бігові тренування підвищують витривалість, і це дуже ефективно в боротьбі зі стресом. Окремо скажемо, що для занять бігом не потрібні ані обладнання, ані абонемент до спортзалу. Треба лише купити спеціальне взуття, спортивний одяг, і можна починати займатися.

Чому біг — це чудовий антистрес:

  • поліпшується фізичний стан тіла — стаємо впевненішими в собі;
  • вранці заряджає енергією, особливо якщо у вас малорухлива робота;
  • ввечері очищує думки та розвантажує нервову систему;
  • покращує сон.

Якщо ви ніколи раніше не бігали, розпочніть з короткої легкої пробіжки чи ходьби, поступово збільшуючи навантаження. І, звісно, не забувайте про розминку перед тренуванням і заминку після заняття.

Цікаво на тему: Як зважитися й почати бігати просто зараз

Інтервальний біг

Чудовий варіант для тих, хто вже має певний досвід у бігових тренуваннях. Крім того, що інтервальні пробіжки сприяють схудненню, вони ще й допомагають наситити організм киснем, підвищують витривалість, зміцнюють м’язи та підтримують усе тіло в тонусі.

Справедливо буде сказати, що будь-який спорт допомагає боротися зі стресом і негативними емоціями. Ми навели лише найпростіші та популярні заняття, а якщо біг, йога чи скакалка вас не надихають, можна займатися будь-якими фізичними активностями. Прогулянка на свіжому повітрі, тренажерний зал, велосипед, теніс, плавання, танці, гімнастика та навіть проста ранкова зарядка — все це допомагає переключити увагу з турбот безпосередньо на вправи й контроль над тілом. Тож обирайте те, що подобається, і займайтеся у своє задоволення.

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Для даної сторінки обговорення закритіsdfsf