Тренування як мистецтво, або чим цікава акро-йога

Якщо ви коли-небудь бачили парну йогу, то, ймовірно, подумали, що це не тренування, а якесь шоу. Для тих, хто не знайомі з цим напрямком, пояснимо, що акро-йога — це така практика, в якій беруть участь двоє партнерів. Один з них виконує роль опори, водночас другий легко та невимушено змінює асани просто в повітрі. Тут є елементи акробатики, йоги, тайського масажу. Займатися можна з партнером або друзями, але обов’язково з підтримкою — третьою людиною, яка контролює правильність і безпеку виконання асан.

З першого погляду може здаватися, що для занять такою йогою потрібна серйозна підготовка. Але насправді навіть нескладні вправи вже виглядають дивовижно. І в цьому полягає основна перевага акро-йоги: красиво буде виходити у всіх. Головне — трохи підготувати своє тіло та навчитися довіряти контроль над процесом партнеру. Чим ще цікава акро-йога?

Це просто весело

Якщо ви любите веселощі й компанію, тоді заняття з акро-йоги точно вам сподобаються. Перекидання, польоти й падіння, парні та групові побудови — все це чудовий спосіб боротьби зі стресом і, звісно, тренування для тіла.

До речі про падіння. Акро-йога вчить побороти страх того, що всі побачать ваші промахи, і прийняти просту істину, що не буває навчання без помилок. У процесі практики ви навчитеся дозволяти собі помилятися й не бути ідеальними на шляху до досягнення своїх цілей.

Читайте також. Спорт під час місячних: що потрібно знати

Поліпшення розтяжки та гнучкості

Під час сеансу акро-йоги тренуються обидва партнера. Той, хто виконує підтримку, теж плавно й легко отримує розтяжку задньої поверхні тіла (стегон, спини). Ну, а другий партнер, який виконує асани в польоті, звичайно, теж тренується, покращуючи свою гнучкість і розтяжку. Через те, що в процесі практики обидва партнери зосереджені на взаємодії один з одним, ці процеси відбуваються непомітно й нібито самі по собі.

Розвиток навичок комунікації

Якщо ви знайомі з хатха-йогою, то знаєте, що ця практика спрямована більше на роботу з собою. А ось акро-йога допомагає усвідомити своє тіло через взаємодію з іншою людиною та зовнішній контакт. Тут вам доведеться віддати частину контролю над своїм тілом іншій людині, знаходити з нею спільну мову, спілкуватися та підлаштовуватися. Для багатьох це вихід із зони комфорту, хороша робота над собою та розвиток навичок комунікації.

Читайте також: Мотивуємо себе до занять спортом

Спосіб знайти нових друзів

З моменту появи акро-йоги (а це достатньо молодий напрямок) в усьому світі з’явилися великі й маленькі спільноти, присвячені цій практиці. Скоріш за все, і у вашому місті є студія, яка проводить такі заняття. Взаємодіючи з іншими в процесі занять, навіть якщо зазвичай ви не дуже товариські, ви зможете знайти нових друзів і стати більш відкритими для оточуючих.

Нові спільні емоції у стосунках

На сеансах акро-йоги часто можна зустріти пари, які прийшли попрацювати над своїм тілом і стосунками. Крім того, що це дещо нове та незвичайне для обох партнерів, це ще й можливість стати ближчими один до одного та вийти на новий рівень взаєморозуміння. А спільні успіхи незмінно приносять радість і зміцнюють стосунки.

Читайте також: Все що потрібно знати про вправу «Планка»

Розвиток тіла та мислення

Акро-йога, як і інші різновиди, розвиває силу, допомагає навчитися тримати баланс, тонізує тіло. Статичні вправи добре спалюють жир і покращують рельєф тіла. При цьому займатися на нестабільній опорі або «з живою вагою», звісно, складніше, а значить, і результативніше. Тому ефект ви помітите дуже швидко.

Щодо розвитку мислення. Під час практики акро-йоги волею-неволею доводиться «синхронізувати» себе з партнером, підлаштовуватися під його фізіологічні особливості та усвідомлювати механіку ваших спільних рухів у повітрі, враховувати швидкість, центр ваги та площину, у якій ви разом рухаєтеся. Усе це не просто цікаво, але й включає розумові процеси.

Чи є протипоказання?

Якщо ви маєте будь-які медичні проблеми, тоді перш ніж почати практикувати акро-йогу (як і будь-які інші тренування), потрібно порадитися з лікарем. Серед протипоказань — захворювання суглобів і опорно-рухового апарату, гіпертонія.

Загалом, акро-йога — це цілюща сила й мудрість йоги, та енергійність акробатики. Справжнє мистецтво та дійсно красиве тренування для розвитку тіла й душі.

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Для даної сторінки обговорення закритіsdfsf