Slow Life — це історія про те, як не метушитися, не поспішати та проживати кожен момент усвідомлено. Тут головне не кількість виконаних завдань, а якість, і це може бути застосовано до будь-якої сфери життя — харчування, спорту, роботи. Як жити щасливо, а не швидко? Ділимося головними принципами Slow Living і простими вправами, які допомагають сповільнитися й почути себе в дану хвилину.
Мабуть, немає такої людини, яка встигає все та завжди. І жодний тайм-менеджмент не допоможе, якщо звалити на себе надто багато завдань.
Все, що потрібно зробити на роботі й удома, можна розподілити відповідно до пріоритетів. Щось можна зовсім не робити, щось делегувати, щось лишити на потім. Залишиться лише найважливіше — ці справи потрібно виконувати по порядку, зосередившись на тому, що робите прямо зараз.
Читайте також: Як відновити сили й енергію напередодні весни
Іноді ми буваємо настільки перевантажені, що просто бракує часу на те, щоб поговорити з близькими або пограти з дітьми. А в ті хвилини, коли це відбувається, ми всерйоз їх не чуємо й розуміємо через слово. Можливо, це через те, що ми мінімум 8 годин на день думаємо про роботу?
Навіть у робочий час можна знайти пару хвилин для того, щоб зателефонувати мамі або зустрітися за чашкою кави з подругою. Спілкування підсилює відчуття щастя й заряджає силами.
Інформаційне перевантаження — чергова хвороба століття. Протягом дня мозок обробляє багато розрізнених даних — стрічка в соцмережах, реклама в сторіз, списки справ і покупок, музика, розмови радіоведучих і в метро. Це змушує замовкнути наш внутрішній голос, і ось ми вже самі не знаємо, чого хочемо. А ввечері не можемо заснути через потік думок, що ніяк не зупиняється.
Як навчитися розслаблятися? Перш за все, намагатися не вирішувати робочі питання в неробочий час. Вихідні й вільні вечори краще використовувати для спілкування, спорту, читання книг, рукоділля, медитації. Цим заняттям непогано щодня приділяти хоча б годину часу.
Багато хто говорить, що щастя — в дрібницях. Коли ранкова пробіжка — не просто «щоб схуднути», а приємне заняття. Або покупка нового одягу, не коли «нічого надіти», а «хочу себе порадувати». Коли сонце заходить за обрій і наповнює оселю м’яким світлом, коли готуєш смачну вечерю.
Цікаво на тему:
Прихильники Slow Life прагнуть до розумного використання зовнішніх і внутрішніх ресурсів. Розхламлення оселі — лише вершина айсберга. Після цього відбувається очищення від тривоги, неприємних відносин, розмов і справ, що пригнічують і не приносять радості.
Тільки не такі, коли ми прагнемо завершити всі справи, які не встигли доробити в робочі дні. А справжні вихідні, після яких не потрібно знову відпочивати. Хоча б один день можна присвятити собі коханій: провести його вдома за книжкою, або кудись поїхати, або займатися іншими приємними речами. Без поспіху й суєти. Такий повноцінний відпочинок подарує куди більше сил і натхнення на нові справи.
Виділивши п’ять хвилин часу, корисно просто посидіти в тиші, нічого не роблячи: ні про що не думати, не планувати, не здійснювати фізичних дій — лише насолоджуватися нічогонеробленням. Здається, все просто, і взагалі, що тут може бути корисного? Але насправді таке уповільнення — кращий відпочинок і перезавантаження. І багатьом дається воно не з першого разу.
Ще вправи:
Читайте також: Спортивні тренування проти стресу
Філософія Slow Life дуже багатогранна, і тут не можна обмежуватися тільки загальними порадами — кожен у ній знаходить щось своє. Так з’явилися течії Slow Food (як протилежність фаст-фуду) — усвідомлене харчування, неквапливе приготування і вживання їжі. А ще є Slow Art — уважне ставлення до мистецтва, коли заходи відвідують не для галочки (адже більше не завжди краще), а неквапливо розглядають картини, слухають музику з увагою до почуттів, які вони викликають.
Постійний поспіх і «швидке життя» негативно впливають не тільки на рівень щастя, але й на фізичний стан. У гонитві за добробутом, успіхом і всілякими «треба» ми часто відчуваємо нездужання, втому, та все одно продовжуємо кудись бігти, не до кінця розуміючи, навіщо нам це потрібно. Якщо у цьому ви впізнаєте себе, тоді, можливо, Slow Life — це те, що допоможе відновити сили й почати розумно розподіляти власні ресурси.
У наших розсилках — поради щодо тренувань, догляду за здоров’ям і красою. Приємні сюрпризи та безліч корисного контенту!
Коментарі покищо відсутні
Для даної сторінки обговорення закритіsdfsf