Як відновити сили й енергію напередодні весни

Щасливі ті, хто не відчуває передвесняної хандри в усіх її проявах, коли постійно хочеться спати й вічне відчуття втоми, скільки б не відпочивали. Цілком можливо, що за зиму ваші сили вичерпалися, й тепер треба допомогти собі відновити енергію, щоб зустріти весну повними сил. Ці 6 порад зможуть вам допомогти.

Спортивна різноманітність

З часом тіло звикає до певних фізичних навантажень, і вони починають приносити все менше радості. Напередодні весни можна спробувати будь-які нові види спорту: йогу, танці, стретчинг, кікбоксинг (чом би й ні). Головне, що це допоможе пропрацювати не задіяні раніше м’язи та поліпшить настрій, спровокувавши викид ендорфінів.

Прихильниці бігу можуть урізноманітнити свої бігові тренування: спробувати інтервали, змінити звичний маршрут, загітувати на пробіжку подругу, купити собі нову форму або кросівки. Все це хоч і не змінює характеру занять кардинально, та все ж привносить відчуття новизни, і тренування подарують більше бадьорості.

Збалансоване харчування

Міжсезоння — прекрасний привід перейти на здоровий і збалансований раціон. Ну, або хоча б передивитися свій стиль харчування та постаратися наблизити його до правильного. Наприклад, відмовитися від фастфуду, почати снідати, брати з собою на роботу обід і перекуси.

Неодмінно додайте до свого раціону продукти, багаті ненасиченими жирними кислотами омега 3: волоські горіхи, жирну рибу, лляну олію та насіння. А ще — свіжі овочі: хоч зараз вони й не такі багаті вітамінами, як влітку, все одно це краще, ніж взагалі без вітамінів або вітаміни в таблетках. Останні, до речі, вкрай не рекомендується приймати без призначення лікаря, тому що ваша індивідуальна потреба може відрізнятися від дозування, зазначеного на упаковці.

Читайте також: Які вітаміни та мінерали потрібні бігунам

Протеїнові сніданки

«Золотий стандарт» корисного сніданку — це складні вуглеводи, які містяться переважно в кашах і злаках. Звісно, вівсянка і тост з авокадо зранку надзвичайно корисні, але для різноманітності можна спробувати й протеїновий сніданок. Це продукти, багаті білками: м’ясо та птиця, морепродукти, яйця, бобові, горіхи, насіння.

Є думка, що білки, з’їдені вранці, запускають вироблення дофаміну, який в свою чергу впливає на мотивацію, активність і почуття задоволення.

Більше інформації про сніданки, обіди та вечері — в статті «Плануємо свій раціон на день правильно».

Достатній сон

Всі знають, що найпростіший спосіб відновити сили — стежити за своїм сном. Причому саме «стежити» — постійно та регулярно, а не «як слід виспатися на вихідних після складного тижня».

Лягаючи спати та прокидаючись, коли доведеться, ми порушуємо біоритми свого організму, і у нього просто не лишається сил для активності протягом дня. Постарайтеся прокидатися в один і той же час в робочі та вихідні дні — і ваш організм сам підкаже, коли час лягати спати, щоб добре відпочити.

Перед сном не вживайте продукти, що містять кофеїн, провітрюйте спальню і уникайте використання ґаджетів.

Цікаво на тему: Здоровий і міцний сон — запорука успіху тренувань

Режим відпочинку

Не беріть енергію в борг у самої себе в надії на те, що потім відпочинете за чотирьох («коли закрию проект, здам звіт і т.д.»). Нехтуючи режимом роботи та відпочинку, ми ризикуємо перегоріти, видихнутися та вичерпати нечисленні ресурси, що залишилися.

Під час інтенсивної роботи обов’язково робіть короткі перерви: виконайте просту зарядку, або пройдіться приміщенням, або вийдіть на вулицю. До речі, зараз є багато мобільних додатків, що нагадують про необхідність зробити перерву.

Зволоження зовні та зсередини

Склянка води, випита вранці відразу після пробудження, запускає обмін речовин, а протягом дня допомагає підтримувати життєві сили. Але не потрібно себе насилувати й пити по 2,5 л чистої води щодня. Насправді у кожного своя норма, а надлишок води теж може нашкодити.

З іншого боку, іноді наш організм не здатний відрізнити відчуття спраги від голоду і замість кількох ковтків води ми з’їдаємо зайвий бутерброд. Тому просто пийте кожного разу, коли відчуваєте спрагу, і ще кілька разів протягом дня.

Не забуваємо також і про зовнішнє зволоження — за допомогою косметики для обличчя, тіла, волосся, зволожувача повітря.

Ну, і просто намагайтеся бути активними протягом дня, пройдіть пару зупинок пішки, припаркуйте машину за квартал до офісу або просто зробіть 30-хвилинну прогулянку в обідню перерву. Це покращує циркуляцію крові, органи отримують достатньо кисню, і ви відчуваєте себе бадьоріше. І пам’ятайте: весна близько, і зовсім скоро все навколо стане трохи яскравішим, а настрій — веселішим.

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Для даної сторінки обговорення закритіsdfsf