Є така поширена думка, що спорт зміцнює імунітет. Але при цьому лишається незрозумілим, який це спорт і яку роль у цьому відіграють інші фактори? Давайте разом розберемося в цій непростій темі.
Щоб імунний захист працював ефективно, наш організм повинен бути у формі. Регулярні навантаження з помірною інтенсивністю нормалізують роботу внутрішніх органів і систем, роблять тіло витривалим і сильним, покращують кровообіг і навіть мозкову активність.
Але все це стосується спорту:
Річ у тім, що коли спортсмен займається на межі своїх можливостей, організм отримує стрес, а імунітет стає вразливим. Учені точно не знають, чому так відбувається, але на даний момент відомо, що відразу після інтенсивного тренування ризик захворіти підвищується, і триває цей період зниження імунітету від декількох годин до кількох днів.
Більшість учених сходяться на думці, що інтенсивне тренування — те, що триває більше години й супроводжується зростанням пульсу та дихання. Це ті чинники, які можуть виснажувати організм.
Крім того, після будь-якого фізичного навантаження важливе повноцінне відновлення, котре складається зі збалансованого харчування, здорового сну і, як не дивно, гарного настрою.
При появі симптомів застуди варто утриматися від тренування. Якщо немає температури, загальної втоми, головного болю та інших неприємних відчуттів, можна робити легкі вправи, але головне, звісно, — не перестаратися.
Читайте також. Біг у літню пору: про що потрібно пам’ятати
Для роботи імунної системи необхідні залізо й цинк, вітаміни A, C, D. Найкращий спосіб отримати їх — не вітамінні добавки (з них організм мало що засвоює), а збалансоване харчування, у якому буде багато свіжих фруктів і овочів, листова зелень, насіння, горіхи.
При цьому необхідно прибрати зі свого меню всі продукти, що містять трансжири та доданий цукор. Це фастфуд, ковбаси й сосиски промислового виробництва, солодощі, магазинні соки, солодкі газовані води. І пам’ятайте, що суворі дієти, як і переїдання, не приносять жодної користі, а лише шкодять організму.
Про вплив харчування на весь організм: 12 причин, чому варто перейти на здоровий раціон уже сьогодні
Один з компонентів нашого імунітету — вітамін D, який тіло виробляє самостійно під дією ультрафіолету. Ось чому прогулянки на відкритому повітрі такі корисні для імунного захисту. Плюс до всього, вони допомагають боротися зі стресом, поліпшити сон та загальне самопочуття.
Є дослідження, які доводять, що недостатній сон може призводити до ослаблення імунітету і, як наслідок, до простудних захворювань. Це пов’язано передусім з тим, що під час сну в організмі відбувається багато процесів, пов’язаних з налаштуванням роботи імунної системи. Тому дуже важливо повноцінно відпочивати та вчасно лягати спати.
Ідеальне відновлення: Здоровий і міцний сон — запорука успіху тренувань
Пригнічують імунітет і часті стреси, які не дають йому працювати на повну потужність. Тому корисно додавати до свого розпорядку дня «емоційні тренування»: медитацію, хобі, спілкування з рідними, дихальні вправи.
Цікаво по темі: Спортивні тренування проти стресу
Що в результаті? Помірні регулярні тренування корисні для імунного захисту, але при цьому потрібно пам’ятати про здорове харчування, сон, прогулянки та бути уважними до свого внутрішнього стану. Це та сама формула, яка допоможе лишатися здоровими та енергійними.
У наших розсилках — поради щодо тренувань, догляду за здоров’ям і красою. Приємні сюрпризи та безліч корисного контенту!
Коментарі покищо відсутні
Для даної сторінки обговорення закритіsdfsf