12 причин, за якими варто почати харчуватися здоровою їжею вже сьогодні

Ми часто використовуємо вагу як єдиний показник здоров’я. В Україні досить багато людей, які страждають зайвою вагою. Ми починаємо стежити за харчуванням тільки тоді, коли хочеться схуднути. Але й у струнких людей, які харчуються неправильно, можуть виникати проблеми зі здоров’ям.

Це велика (і водночас досить поширена) помилка – чекати симптомів хвороби й тільки після цього починати харчуватися правильно. Ми чекаємо, поки наш тиск не підскочить, поки м’язи та суглоби не почнуть нити, поки на шкірі не з’явиться висип, саме тому слід переоцінити свої звички в їжі.

Отже, є мінімум 12 причин перейти на здорове харчування прямо зараз.

Красива шкіра

Одна з перших ознак нестачі мінералів і вітамінів, зневоднення або дефіциту корисних жирів – це проблеми зі шкірою. Уникаючи продуктів, які викликають алергію або до яких у вас підвищена чутливість (і при цьому правильно харчуючись), ви допоможете організму позбавитися від акне, екземи, кропив’янки та інших захворювань шкіри.

Підтримка імунної системи

Що буде, якщо відправити солдат на війну без необхідної екіпіровки? Якщо ви не отримуєте необхідні вітаміни та мінерали, вашій імунній системі буде складно захистити організм від інфекцій, бактерій і вірусів.

Заряд енергії

Сьогодні так багато втомлених людей і не всі з них сплять менше норми. Якісне харчування життєво необхідно для наповнення енергією, без якої ми не можемо працювати, вчитися, навіть відпочивати з сім’єю. На жаль, в більшості своїй люди харчуються продуктами, які в кінцевому підсумку позбавляють нас енергії (наприклад, до них відносяться цукор і оброблені зернові, “каші за одну хвилину”).

Сила розуму

Кожен періодично буває неуважний або непосидючий. Правильне харчування допоможе сконцентруватися. Поповнивши раціон вітаміном В, ви помітите, що міркувати виходить швидше.

Перемогти рак, не допускаючи його

Ми приділяємо багато уваги проблемі лікування раку, хоча уникнути його набагато легше. Прояви багатьох видів раку (рак грудей, рак товстої кишки й т.д.) можна не допустити, і в деяких випадках цього досягають за допомогою правильного харчування.

Швидке відновлення

правильне харчування

Якщо ви займаєтеся спортом, то точно знаєте, що після кожного тренування організму потрібно відновитися. Споживаючи правильні амінокислоти, вітаміни і мінерали можна скоротити час відновлення між тренуваннями, що, відповідно, дозволить вам працювати над собою частіше і активніше.

Засинайте легко

Багато людей, які страждають безсонням, не отримують необхідних мінералів (наприклад, магнію) або правильних амінокислот (таких як триптофан). Для міцного сну важливий і режим харчування, і раціон.

Будьте уважні до свого серця

Україна знаходиться на першому місці серед країн Європи за смертністю від захворювань серця. Існує безліч доказів того, що наш раціон має істотний вплив на здоров’я серця і серцево-судинної системи. Один з кращих способів подбати про серце – уникати цукру в чистому вигляді і трансжирів. Краще замінити їх на фрукти, здорові види жиру і “хороші” джерела білка.

Позбавтеся від м’язового болю і болю в суглобах

Якщо біль у м’язах і суглобах виникає через ревматоїдний артрит, спортивну травму або розсіяний склероз, проблеми та прояви захворювань можна значною мірою зменшити, перейшовши на правильну дієту. Необхідно уникати продуктів, які викликають запальний процес в суглобах (помідори, картопля, баклажани і т.д.), і також пити достатньо води.

Вийдіть з депресії

Причиною депресії може бути не тільки психологічна травма, але і хімічний дисбаланс. І цей дисбаланс можна виправити, усунувши тим самим і його “психологічні” наслідки. У раціоні обов’язково повинні бути присутніми речовини, з яких складаються нейромедіатори.

Припиняйте відчувати себе постійно голодною

Корисною їжею насититися набагато простіше. Крім того, ви не будете відчувати сильного голоду в перервах між прийомами їжі. Нездорова їжа змушує нас відчувати себе все більш і більш голодними, що призводить до переїдання.

Ви заслуговуєте на відмінне самопочуття

Це, мабуть, самий вагомий привід харчуватися правильно. Завдяки здоровому раціону Ви відчуваєте себе краще фізично і психологічно. Здоров’я – це можливість займатися тим, що любиш. Але неможливо мати гарне здоров’я без якісного і повноцінного харчування.