Прискорена діджиталізація в компаніях, зустрічі через Skype, Zoom, Google Meet допомагають багатьом працювати з дому так само ефективно, як на робочому місці. Ось тільки такий «піжамний» настрій зовсім не сприяє фізичній активності, і якщо раніше ми долали свої 10 тис. кроків щодня, то зараз велика спокуса не пересуватися далі спальні або кухні. У такій ситуації потрібно неодмінно взяти себе в руки й підтримувати фізичну активність на належному рівні. Найпростіший спосіб — почати (або продовжити) бігати. Чому саме біг?
Безумовно, є об’єктивні причини, через які від пробіжки краще утриматися, — це травми або деякі захворювання (наприклад, тромбоз). Але якщо ви здорові та сповнені сил, тоді біг вам піде тільки на користь. Головне — контролювати ентузіазм, починати з невеликих дистанцій, потроху збільшувати інтенсивність. І зовсім скоро ви відчуєте, як ваше тіло стало здоровішим і сильнішим.
Ті, хто часто хворіє на застуди, неодмінно мають подружитися з пробіжками, особливо в прохолодну погоду. Такі тренування не просто компенсують відсутність звичних прогулянок у робочі дні, а й загартовують організм і роблять його стійкішим перед простудними хворобами.
Як почати й не кинути: Мотивуємо себе до занять спортом
Відомо, що пробіжки допомагають тонізувати та зміцнити стінки судин, привести в норму артеріальний тиск. Причому неважливо, знижений він у вас або підвищений. Плюс під час тренувань зміцнюється серцевий м’яз. Словом, суцільні переваги.
Під час бігу в організмі посилено виробляються ендорфіни (гормони щастя) і цей процес триває протягом деякого часу після тренування. А ще багато хто стверджує, що легкі пробіжки допомогли їм нормалізувати свій сон і позбутися дратівливості.
Стаття на тему: Спортивні тренування проти стресу
Під час легкої пробіжки (читайте кардіонавантаження) в організмі активізується процес розщеплення жирів — з них організм бере енергію. Тому якщо ваша мета — «підсушитися» чи позбутися зайвих кілограмів, накопичених за зиму, біжіть не замислюючись. Тільки не забувайте, що витрата жирових запасів починається після 30–40 хвилин тренувань.
Цікаво по темі: Як почати бігати, маючи зайву вагу
Є дослідження, які доводять, що ті, хто регулярно бігають, мислять швидше, відрізняються гарною уважністю та пам’яттю. Що особливо актуально тоді, коли складно відволіктися від домашніх справ і зосередитися на робочих завданнях.
Під час пробіжки активізуються, звісно, не всі, але дуже багато м’язів у нашому тілі. Це не лише ноги, але й прес, спина і навіть руки. При цьому також активно працюють легені й насичують все тіло киснем.
Якщо ви давно не займалися: Тренування після карантину: повертаємо фізичну активність
Через те, що останнім часом усі ми багато часу проводимо вдома, сили організму вичерпуються, з’являється млявість, втома. Біг — прекрасний спосіб зарядитися енергією. Під час тренування обмін речовин прискорюється та всі процеси в тілі протікають з більшою ефективністю.
Ну, і як бонус: для бігових тренувань не потрібно багато грошей або спеціального спорядження. Окрім, хіба що кросівок і спортивної форми. Займатися можна в будь-який час, у комфортному для себе темпі. Так що сміливо ставте перед собою спортивну мету та вирушайте на тренування!Безпека понад усе: Як бігати під час карантину
У наших розсилках — поради щодо тренувань, догляду за здоров’ям і красою. Приємні сюрпризи та безліч корисного контенту!
Коментарі покищо відсутні
Для даної сторінки обговорення закритіsdfsf