Біг у літню пору: про що варто пам’ятати

Усі ми по-різному переносимо спеку: хтось легше, хтось важче. Але одне можна сказати точно — до спеки неможливо звикнути та натренувати своє тіло легко переносити біг при високій температурі. Тож сьогодні ми вирішили поговорити про те, як правильно бігати влітку, що вдягти, скільки пити та у яких випадках від спекотних пробіжок краще взагалі відмовитися.

Чим небезпечний біг влітку

Інтенсивне навантаження та різка зупинка під час спеки можуть порушити кровообіг в тілі, в результаті чого бігун може відчути запаморочення та навіть втратити свідомість. Якщо недостатньо пити, організм зневоднюється та може настати виснаження. А перегрів може спровокувати тепловий удар. Щоб цього не сталося, навіть досвідченим бігунам влітку потрібно дотримуватися основних правил.

Правила літніх пробіжок

Якщо під час пробіжки відчуєте незвично частий пульс, сухість у роті, запаморочення — негайно припиняйте заняття та повертайтеся додому. Якщо ви забігли далеко, викликайте таксі. Пам’ятайте, що виснажливі тренування під час спеки не мають жодної користі! Щоб уникнути перегріву, на літній період скоригуйте свої заняття та подбайте про правильну екіпіровку.

Не поспішайте

Не варто починати бігати тоді, коли спекотні дні щойно настали. Дайте організму можливість звикнути. Починайте з коротких та легких пробіжок і поступово збільшуйте навантаження. Так тіло встигне адаптуватися й уникне теплового удару.

Корисно по темі: «Як обрати зручний одяг для бігу»

Одяг та захист від сонця

Якщо бігаєте на сонці, обов’язково подбайте про головний убір — він захистить від перегріву та сонячного удару. Він має бути виготовлений зі світлої тканини, що добре пропускає повітря.

Що стосується іншого одягу, звісно, він має бути легким, дихаючим та добре відводити вологу. Але не відкритим, щоб захищати шкіру від сонця. Зараз у спортивних магазинах є багато видів екіпіровки для літніх тренувань — обирайте на свій бюджет і смак. При цьому зважайте на те, що натуральні шорти та футболка не підійдуть — бавовна швидко намокає та не відводить вологу.

Не забувайте також про надійний дезодорант і захист обличчя та відкритих ділянок тіла від ультрафіолету. Для цього придбайте сонцезахисний крем — краще з SPF 30 і вище.

Коригуємо графік та інтенсивність

Як і під час зимових морозів, у літню спеку не варто бігати тим, хто тільки починає тренуватися. Такі заняття можуть становити небезпеку для здоров’я. Бігунам-початківцям краще за все обирати ранкові або вечірні години, коли на вулиці не дуже спекотно. А у пікові години спеки бігати не можна навіть досвідченим спортсменам.

Якщо ви погано переносите високі температури, також варто зменшити інтенсивність навантаження. Розпочинайте пробіжку трохи повільніше, ніж у звичайну погоду. Збільшити темп завжди встигнете.

Стежимо за режимом пиття

Як у більшості питань стосовно пиття та харчування, єдиної думки тут не існує. Наприклад, під час марафону щогодини рекомендується випивати 380–780 мл. Але цей об’єм індивідуальний і залежить від особливостей вашого тіла, вологості та температури повітря, потовиділення.

Загальна порада така — у спеку треба пити більше води, ніж зазвичай. А якщо долаєте великі дистанції, пийте навіть тоді, коли не хочеться. Оскільки відчуття спраги часто буває меншим, ніж справжні потреби тіла. Пийте потроху, але часто.

Корисно по темі: «Скільки води варто пити протягом дня»

Обираємо маршрут

Бетон, асфальт і будівлі міста накопичують тепло та повертають його в повітря. Тому під час літніх пробіжок варто уникати залитих сонцем доріжок з твердим покриттям. Навіть ввечері тут може бути надто спекотно. Замість цього краще відправитися до парку, лісу або набережної зони.

Будьте уважними до себе та своїх відчуттів, дотримуйтесь цих простих правил — і нехай ваші пробіжки принесуть тільки позитивні емоції.

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Для даної сторінки обговорення закритіsdfsf