Ферментовані продукти — новий старий тренд в харчуванні

Від продуктів, які ми споживаємо, залежить дуже багато в нашому організмі, в тому числі й зовнішній вигляд. Зайва вага, яку важко скинути, проблеми зі шкірою, слабкі нігті й волосся — усе це може бути пов’язано з харчуванням. Якщо проблем зі здоров’ям у вас немає, і вам хочеться поліпшити свій зовнішній вигляд та самопочуття, перегляньте свій раціон. У блозі EVA Women Challenge є багато корисних ідей на цю тему, а сьогодні доповнимо цей список ферментованим продуктами.

Що таке ферментовані продукти

Ферментація — це процес бродіння, під час якого молочнокислі бактерії переробляють клітковину та цукор, що містяться в овочах або бобах, і виділяють молочну кислоту, яка працює як консервант. Це якщо говорити простими словами, та насправді ферментацією також іноді називають інші процеси без участі бактерій, наприклад, ті, що проходять у м’ясі або рибі.

Сама по собі ідея не нова, а ферментовані продукти — це звичайна квашена капуста, йогурт, кефір, сир, вино, чай пуер і багато інших. Завдяки процесам бродіння вони не псуються, а збагачуються вітамінами С, К, групи В, жирними кислотами омега-3, пробіотиками.

У чому їхня користь

В результаті ферментації продукти набувають нових корисних властивостей:

  1. Роблять шкіру красивішою. А саме допомагають уповільнити процеси фотостаріння й борються з акне.

Читайте також. Догляд за проблемною шкірою: 12 порад

  1. Покращують перетравлювання молока. Бактерії, присутні в молочнокислих продуктах, перетворюють лактозу, яку деякі люди не сприймають, на молочну кислоту. Ця речовина краще засвоюється нашим організмом.

Читайте також. Рослинні молочні продукти: черговий тренд або революція в харчуванні?

  1. Покращують травні процеси. Мікроорганізми розщеплюють поживні речовини до більш простих форм, які легше засвоюються. В результаті зменшується ризик розладів травлення, печії тощо.
  2. Мають комплексний позитивний вплив на весь організм. Наприклад, якщо у вас є будь-які проблеми з шлунково-кишковим трактом, артрит, поговоріть зі своїм лікарем з приводу вживання в їжу ферментованих продуктів.
  3. Допомагають схуднути. Звичайно, ми можемо суворо стежити за своїм раціоном і вживати лише здорову їжу, та якщо ШКТ не працює належним чином, вся користь пройде повз. Ферментовані продукти легко засвоюються та допомагають тілу отримати максимум користі. Плюс така їжа зазвичай містить мінімум калорій, тому допомагає не просто збагатити раціон користю, але й не перевищити калораж.

Читайте також. Що їсти, щоб схуднути: продукти-жироспалювачі

Приклади ферментованих продуктів

Останнім часом вони привернули до себе дуже багато уваги, так що ферментувати почали майже всі види продуктів. Не будемо говорити про делікатеси на зразок «тухлої» гренландської акули, але скажемо про ті, які можна просто додати до свого меню:

  • Квашена капуста — всім відома та проста в приготуванні.
  • Кімчі — корейський варіант ферментованих овочів з додаванням креветкової пасти й перцю чилі. Найчастіше за цим рецептом готують пекінську капусту, але нерідко беруть також огірки, редис, ріпу.
  • Усі кисломолочні продукти: айран, кефір, йогурт в різних варіантах. Крім традиційних, зараз популярні також лассі (індійський напій з йогурту), кокосовий йогурт, фруктовий / ягідний кефір.
  • Комбуча (чайний гриб) у різних варіаціях: з додаванням спецій, трав, різних сортів чаю, імбиру.
  • Місо — паста з сої, рису, пшениці, яка ферментується за допомогою особливих цвілевих грибів.

Ферментація в домашніх умовах

Приготувати квашені овочі вдома простіше простого. Тільки спробувати їх можна буде трохи пізніше, коли відбудеться процес ферментації. Для життєдіяльності бактерій потрібен цукор, тому молоді огірки й пізня капуста, в яких його міститься більше, ферментуються краще.

Втім, для квашення можна брати не тільки ці овочі, а й буряк, моркву, кабачки, гарбуз, груші, гриби, броколі, кольрабі тощо. Для аромату й багатства смаку додають свіжу або сушену зелень, спеції.

Наприклад, можна спробувати такий універсальний рецепт ферментованих овочів.

Що знадобиться:

  • 2,5 склянки нарізаних овочів;
  • 1 л кип’яченої води;
  • 2 ст. ложки солі;
  • кілька горошин перцю, часник, кмин.

Як готувати:

  1. У гарячу воду додати сіль і дати розсолу охолонути.
  2. У стерилізовані банки скласти овочі та спеції.
  3. Залити розсолом так, щоб він повністю їх покривав.
  4. Помістити зверху вантаж.
  5. Прикрити серветкою й лишити на столі на 4–14 днів — залежно від бажаного смаку.
  6. Накрити кришкою та поставити банку в холодильник.

Останнім часом про ферментовані продукти часто говорять. Багато зірок стверджують, що з їх допомогою привели в порядок вагу та поліпшили свій вигляд. Наприклад, модель Victoria’s Secret Бланка Паділья, актриса Шейлін Вудлі та багато інших знаменитостей назвали ці продукти секретом свого гарного самопочуття та зовнішнього вигляду.

Але звичайно, надто захоплюватися ними не варто. Деякі ферментовані продукти містять багато солі. І якщо з’їсти їх більше норми, то це вже буде зовсім інша історія, яка не має нічого спільного зі здоровим харчуванням. Одним словом, все добре в міру.

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Для даної сторінки обговорення закритіsdfsf