Догляд за проблемною шкірою: 12 порад

Розширені пори, запалення, жирний блиск і чорні цятки бувають не лише у підлітків. Іноді ці проблеми можуть турбувати і в дорослому віці. Якщо це про вас, тоді настав час лишити їх у минулому, адже сьогодні ми підготували для вас 12 порад по догляду за проблемною шкірою.

  1. Не торкайтесь обличчя руками, дезінфікуйте телефон (до цього, мабуть, уже всі звикли) та не наносьте на шкіру товстий шар косметики. Усе це забруднює її ще більше та викликає нові запалення.
  2. Обережно промокайте обличчя паперовою серветкою після вмивання, оскільки на звичайному рушнику можуть розмножуватися бактерії, котрі стають причиною нових висипань. Так само слідкуйте за чистотою наволочки (міняйте її якомога частіше) та всього іншого, що торкається вашого обличчя.
  3. Порадьтеся з лікарем дерматологом-косметологом, ендокринологом і вашим сімейним, якщо косметика для проблемної шкіри не допомагає. Можливо, причини проблеми, яку видно ззовні, насправді ховаються всередині.
  4. Проаналізуйте своє харчування, спосіб життя. Чи достатньо ви вживаєте овочів? Скільки води випиваєте щодня? Чи їсте шкідливу їжу? Дотримуєтесь правил здорового сну? Маєте шкідливі звички? Не зважати на все це й лікувати лише висипання — це як приклеїти пластир, тобто тимчасово й частково приховувати проблему.

Читайте також:

‎•‎ Плануємо свій раціон на день правильно

‎•‎ Скільки води потрібно пити протягом дня

  1. Поширена причина проблем зі шкірою — нестача біотину (вітаміну В7). Отримати його можна з цвітної капусти, яєчного жовтка, печериць, насіння та горіхів, авокадо, помідорів, шпинату, лосося, деяких видів сиру (найбільший вміст — у какамбері та блакитному).
  2. Правильно обирайте косметику по догляду. Це мають бути спеціальні засоби для проблемної шкіри. Глина, саліцилова кислота, морські водорості, мигдаль, прополіс, чайне дерево, ретинол, вітамін С — ось лише неповний перелік компонентів, котрі довели свою ефективність у боротьбі з проблемами на шкірі.
  3. Дотримуйтеся регулярності в догляді. Щоранку й щовечора — умивання, тонік, зволожувальний крем. Якщо на вас макіяж, знімайте його спеціальним засобом перед вмиванням. Щотижня — маска для глибокого очищення. Наприклад, BABE Laboratorios stop akn з білою глиною.

Читайте також: Прості правила вибору крему для обличчя

  1. Не пропускайте етап зволоження. Типова помилка власниць жирної шкіри — не зволожувати її. Через це епідерміс виробляє ще більше себуму і його поверхня стає ще більш жирною. А далі забруднюються пори й з’являються нові висипання. Щоб покращити стан своєї шкіри, використовуйте легкий зволожувальний крем для проблемної шкіри двічі на день: зранку та ввечері. Спробуйте крем «Матове обличчя» від NATURE.med зі сріблом та білим чаєм.
  2. Не використовуйте щільний тональний крем на все обличчя, щоб замаскувати запалення та сліди від акне. Візьміть хороший консилер або маскувальний олівець, щоб точково приховати недосконалості. Великий вибір маскувальних засобів — на EVA.UA.
  3. Не наносьте додаткові шари пудри протягом дня, щоб надати шкірі матовості. Краще скористайтеся матуючими серветками — це допоможе прибрати жирний блиск і протистояти закупорці пор. Носіть їх завжди у своїй сумочці.
  4. Не перестарайтеся з очищенням. Багато власниць проблемної шкіри в бажанні позбавитися від висипань починають використовувати всю доступну їм важку артилерію: пілінги, скраби, активні засоби для вмивання, спеціальні щітки для обличчя. Скраби й щітки протипоказані для проблемної шкіри, оскільки травмують її і можуть розносити інфекцію. А от пілінги та засоби для вмивання слід використовувати обережно, щоб не перестаратися й не зробити шкіру чутливою.
  5. Слідкуйте за станом волосся. Адже досить часто проблемна шкіра є жирною не лише на обличчі, але й на шкірі голови, що призводить до появи непривабливого жирного блиску на волоссі. Як подолати цю проблему, ви можете дізнатися з нашої статті «Нездоровий блиск: чому волосся швидко жирніє та як цього уникнути».

Слідуйте нашим простим порадам, дбайте та доглядайте за своєю шкірою — і вона неодмінно віддячить вам красою та здоров’ям!