Як і навіщо проходити 10 000 кроків на день?

Всі знають, що для того, щоб бути фізично активними, щодня потрібно проходити 10 тис. кроків. Але чому саме 10, а не 5 чи 15? Чи варто взагалі орієнтуватися на будь-які цифри та як все-таки досягти поставленої мети?

Фактичні данні

Кількість 10 000 (або 5–8 км в залежності від довжини кроку) настільки відома, що логічно було б припустити: виникла вона неспроста, а в результаті наукових досліджень. Та насправді це звичайний маркетинг. У 1960-х в Японії напередодні Олімпійських ігор одна компанія почала продавати шагометри, що називалися «Ман-по-кей», де «ман» перекладається як «10 тис.», «по» — «кроки» та «кей» — «рахувати». Саме тоді вперше і прозвучала заповітна цифра.

Достовірних досліджень, що дають точну відповідь на питання «Скільки потрібно проходити на день?» немає й зараз. Не заглиблюючись у деталі нечисленних експериментів, можна сказати, що 10 тис. — це краще, ніж 5 тис. А як щодо 7,5 тис.? Є думка, що після 7,5 тис. користь від ходіння припиняє збільшуватися, і будь-яке збільшення після цієї цифри жодним чином не впливає на здоров’я.

Дізнайтеся з блогу EVA Women Challenge, де шукати мотивацію для занять спортом.

З психологічної точки зору

Якщо ви звикли бути активними, то можливо, ви легко проходите і 10, і 20 тис. кроків на день. А для тих, хто веде малорухливий спосіб життя, така дистанція може виявитися важко досяжною, особливо якщо намагатися ходити стільки щодня. У результаті багато хто втрачає мотивацію та відмовляється від цілі «більше рухатися».

З психологічної точки зору було б правильніше запланувати собі комфортну кількість кроків, поступово збільшуючи цю цифру. І тут знову-таки все індивідуально: хтось почне з 5 000, щодня додаючи до цієї цифри 300 або 500 кроків. А хтось відразу легко пройде всі 12 тис. та захоче досягти ще більшої позначки.

І звісно, не потрібно перетворювати прогулянки на роботу, весь час підраховуючи кількість пройдених кроків. Хоча це й мотивує більше ходити й гуляти, та задоволення від прогулянок ви отримаєте менше.

Який висновок можна зробити? Рахуйте кроки та досягайте заповітної цифри 8–10–15 тис. кроків, якщо це дійсно вас мотивує. Головне — не наділяти магічним значенням ті самі 10 тис. А можливо, ви вирішите й зовсім відмовитися від підрахунків, будете просто гуляти, отримувати від цього задоволення та прекрасно почуватися!

Цікаво на тему: Як залишатися активними, маючи щільний графік

Як збільшити кількість пройдених кроків

Багато людей зараз проводять більше часу за комп’ютером, працюють віддалено, пересуваються на машині, таксі чи громадському транспорті. Звичайно, це негативно впливає на фігуру та самопочуття. Тому користуйтеся будь-якою можливістю активно провести час:

  1. Візьміть собі за звичку кожні вихідні виходити на прогулянку до парку, на набережну чи інше гарне місце.
  2. Намагайтеся більше пересуватися пішки — на роботу, в магазин, за дитиною до школи тощо.
  3. Паркуйте машину за 100–200–300 м від офісу чи магазину, щоб пройтися пішки.
  4. Виходьте з автобусу на 1–2–3 зупинки раніше чи пізніше.
  5. Замість того, щоб підніматися / спускатися на ескалаторі або ліфті, пройдіть кілька поверхів сходами.
  6. Ходіть на роботі: замість дзвінків або смс підходьте до колег особисто.
  7. Виходьте на коротку прогулянку (хоча б 10–15 хв.) після обіду на роботі.
  8. Займіться бігом, скандинавською ходьбою, їздою на велосипеді, тенісом, танцями, акро-йогою — будь-якою активністю, що подобається.
  9. Носіть зручне взуття без підборів, яке не тисне й не натирає. А якщо на роботі у вас дрес-код, купіть м’які устілки в туфлі.
  10. Якщо ви давно хотіли завести собаку, то це чудовий компаньйон для прогулянок. (Але звичайно, не потрібно заводити вихованця лише з цієї причини).
  11. Запропонуйте друзям замість зустрічі в кафе або кіно прогулятися в найближчому парку.

Замість висновків

Бути фізично активними — це стильно, корисно для здоров’я та емоційного стану. Для того, щоб більше ходити протягом дня, не потрібно кардинально міняти спосіб життя або мати купу вільного часу. Досить виробити кілька корисних звичок й «намотувати кроки» протягом дня, коли займаєтеся іншими справами.

Не варто прагнути саме до 10 тис. кроків на день: для когось це багато, а хтось, досягнувши заповітної цифри, розслабляється та не прагне до більшого. Орієнтуйтеся на свої відчуття й поступово збільшуйте прогулянки до комфортного відстані. Адже головне — не скільки ви пройшли за цей день, а скільки задоволення від нього отримали.

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Для даної сторінки обговорення закритіsdfsf