Наближається найчарівніший період — Новий рік і Різдво. І звичайно, у цей час не обійтися без сімейних застіль і вечірок з друзями! Тому тим, хто прагне харчуватися правильно, зараз потрібно буде докласти трохи зусиль, щоб отримати максимум задоволення на святі та не картати себе за кількість з’їденого потім. А для тих, хто раніше не дотримувався жодних правил у своєму раціоні, Новий рік — чудовий привід почати стежити за харчуванням. Відчутні результати у вигляді гарної фізичної форми та самопочуття не змусять себе довго чекати.
Разом з EVA Women Challenge пропонуємо скласти дві стратегії поведінки: на випадок, якщо господинею банкету будете ви, і якщо ви самі будете гостею.
Що з того, що можна приготувати на свята, вписується в поняття «корисне харчування»?
Запечені продукти замість копченостей. Будь-які магазинні копчені продукти можна замінити домашніми запеченими. Звісно, доведеться витратити трохи більше часу, та нехай краще на столі буде менше страв. Нафаршируйте й запечіть рибу замість копченої скумбрії або приготуйте домашній курячий рулет замість ковбаси.
Більше овочів. Вони підходять до всіх страв і додають столу яскравості. Можна просто поставити акуратну нарізку й подати м’ясні, рибні страви з овочами та зеленню.
Салати без майонезу. Є багато альтернативних заправок для улюблених салатів: йогурт, нежирна сметана, оливкова олія, лимонний сік, натуральний соєвий соус. А якщо вам неодмінно хочеться класичного олів’є, у крайньому разі приготуйте його з домашнім майонезом.
Корисні солодощі. Без десерту ваш святковий стіл, швидше за все, не обійдеться. Торт і цукерки можна замінити фруктовим салатом, фондю з чорним шоколадом та іншими корисними варіантами. А якщо їх красиво подати, ніхто й не помітить, що на столі не було звичного торта з кремом.
Звичайно, бажання правильно харчуватися — це не привід відмовлятися від посиденьок з друзями та рідними. Варто лише правильно підготуватися.
Поїжте перед виходом з дому. Нехай це будуть прості й легкі страви. Головне, щоб вони дали відчуття ситості, і за святковий стіл ви не потрапили голодними.
Приготуйте і візьміть з собою корисну страву. Так ви точно будете впевнені, що на столі буде щось, що вписується у ваш раціон.
Починайте з води і страв, багатих на клітковину. Вода та овочі дадуть вам ситість, і тоді ви вже не з’їсте багато іншої, більш важкої їжі. Не забувайте також про правильне поєднання страв: овочі краще доповнити гарніром або білковою їжею (м’ясом, птицею, рибою).
Накладайте маленькі порції. Так ви зможете спробувати все, що вам сподобалося, і не перевищите свою норму.
Обирайте некалорійні напої, наприклад, біле або червоне сухе вино. Відмовтеся від коктейлів на основі солодкої газованої води.
Насолоджуйтеся кожним з’їденим шматочком. Зосередьтеся на ароматі, текстурі, смаку. І не забувайте, що справжнє задоволення ми зазвичай отримуємо від перших шматочків, все інше з’їдаємо «на автоматі».
Перейдіть на інші активності, коли відчуєте ситість: на спілкування, танці, ігри з дітьми. Адже їжа — не першорядне задоволення, а головне на будь-якому святі — приємні емоції та гарний настрій.
І ще дещо важливе. Якщо стежити за своїм харчуванням тільки під час свят, відчутних результатів це не принесе. Тому ці поради стануть у нагоді не тільки на Новий рік і Різдво, але й в інші дні, коли плануються веселощі.
Коментарі покищо відсутні
Для даної сторінки обговорення закритіsdfsf