Вам сумно бігати? Ми знаємо, як урізноманітнити тренування!

Перші пробіжки — суцільна насолода: свіже ранкове повітря, біжиш, ні про що не думаєш і ніби фізично відчуваєш, як щастя наповнює зсередини. Та з часом бігати стає нудніше. Одноманітні пейзажі, одна й та сама спортивна форма, монотонність рухів — усе це втомлює, починає хотітися чогось цікавішого. Маємо для вас 7 перевірених способів урізноманітнити тренування й не втрачати мотивацію.

1. Відкривайте для себе нові маршрути

Просто побіжіть в інший бік від будинку, спеціально поїдьте на тренування за місто, в найближчий ліс або парк, де ви раніше не були. Під час відпустки чи відрядження бігайте в нових містах. І навіть займаючись по нових маршрутах свого міста, можна побачити багато нового: скверів, мостів, муралів тощо. Щоб скласти маршрут, можна скористатися одним з багатьох додатків для смартфона.

2. Беріть на пробіжку подругу

Пробіжки у приємній компанії точно не будуть сумними! Більш того, це ще й хороша мотивація не пропускати тренування, кожного разу робити розминку й заминку. А ще пам’ятаєте, ми писали про оптимальне навантаження, коли під час тренувань ви можете говорити? Так ось спілкування під час бігу — чудовий стимул не перевантажитися й підтримувати комфортний темп.

До того ж не забувайте про дотримання правил карантину.

3. Купіть собі нову спортивну форму

Це дуже по-жіночому — придбати собі нову форму, кросівки, щоб урізноманітнити тренування. Адже відчувати себе привабливими приємно навіть під час спортивних занять! Обираючи новий спортивний одяг і взуття, користуйтеся нашими порадами, щоб вони були не лише гарними, але й комфортними.

4. Закачайте в плеєр нову музику

Під час бігу не обов’язково слухати лише музику, можна скачати аудіо книги, цікаві лекції або підкасти на англійській мові. А якщо до цього ви бігали без музики, неодмінно спробуйте це подвійне задоволення. Тільки відразу купіть собі спеціальні спортивні навушники, вони набагато зручніші під час пробіжки.

5. Міняйте швидкісний режим і техніку бігу

Якщо вам набрид одноманітний біг, спробуйте інтервали або трейлраннінг — тренування по пересіченій місцевості. Пробігтися по камінню, невірній поверхні, спускам та підйомам точно не буде сумно! Такі заняття добре тренують силу та координацію рухів спортсмена.

6. Ставте собі цілі кожного разу

У всіх бігунів є довгострокова ціль (схуднути, підкорити марафон, покращити стан тіла тощо). А щоб її досягнення було простішим і цікавішим, кожного разу, виходячи на пробіжку, ставте перед собою ціль, яку зможете виконати прямо сьогодні. Наприклад, пробігти певну кількість кілометрів або досягти каденсу 175–180 кроків за хвилину. Щоб визначити його, просто порахуйте кількість кроків, яку ви здійснили за хвилину.

7. Запишіться на марафон

Якщо відчуваєте свою готовність, можете записатися на марафон. А ще краще — повідомте про це друзям через пост у соцмережах. Це достатньо серйозний виклик, до якого треба ретельно готуватися. А знання того, що за вами спостерігають друзі, дає натхнення й мотивує тренуватися.

Будьте уважними до себе й не бігайте в стані втоми, при поганому самопочутті. У такому випадку краще пропустити пару тренувань, відпочити, а потім повернутися до занять з новими силами!