Осінь — гарний час задля того, аби почати або продовжувати тренування. У вересні та на початку жовтня спека вже спадає, водночас світловий день ще достатньо довгий, щоб бігати безпечно. Утім, осінні пробіжки мають свої особливості, які треба враховувати: дощ, вітер та мокрі слизькі доріжки. Тож сьогодні ми вирішили докладно поговорити про те, як організувати заняття восени, щоб вони принесли максимум користі.
Цікаво по темі: Чим корисні тренування на свіжому повітрі
Перефразовуючи відомий вираз, скажемо, що для бігу немає поганої погоди — є лише невдале екіпірування. Іноді буває важко зрозуміти, буде на пробіжці спекотно чи холодно. Тому головне правило екіпіровки — багатошаровість. Кілька шарів одягу зі спеціальної спортивної синтетики — це краще, ніж один теплий. Такий одяг не сковує рухів, дозволяє тілу дихати та відводити вологу.
Якщо у вікно ви споглядаєте щільно одягнених перехожих, не варто вдягатися так само тепло. Інакше під час бігу можна перегрітися та застудитися. Найкращий варіант — дотримуватися правила 10 градусів. Воно досить умовне, але в більшості випадків працює:
Вдягайтеся на тренування так, ніби на вулиці на 10 градусів тепліше, ніж є насправді.
Щойно вийшовши на вулицю, ви маєте відчувати прохолоду. Це відчуття має зникнути в перші хвилини тренування. Якщо в спортивному одязі вам не холодно просто стояти або відчуття холоду не проходить під час бігу, значить, екіпіровку обрано неправильно. Краще повернутися додому та перевдягтися.
Звісно, кожен організм індивідуальний, та якщо ви поки не можете зорієнтуватися, спробуйте вдягатися так:
А далі ви можете самі коригувати кількість шарів у залежності від власних відчуттів. Хтось вдягає вітровку вже в +5, а хтось бігає без рукавичок навіть у –5. Все індивідуально. Головне — вам має бути комфортно, не спекотно й не холодно.
На що ще варто звертати увагу. Якщо на вулиці, наприклад, вітряно, додайте ще один шар з жилету або куртки-вітровки, вдягніть легінси замість шорт. Також під час інтенсивного тренування одяг має бути легшим, ніж, наприклад, на легкій пробіжці з низьким пульсом.
Докладно про те, як обрати взуття для бігу, говорили в блозі EVA Women Challenge. У більшості випадків для сухої осені підходять ті ж самі кросівки, в яких ви бігаєте влітку. А тим, хто погано переносить холод, можна спробувати вдягти тепліші шкарпетки або взути бігові кросівки з утеплювачем, мембраною тощо.
Якщо вирішите бігати по слизьким ґрунтовим доріжкам, подбайте про те, щоб підошва кросівок була з вираженим малюнком протектора — у них буде безпечніше. А от початківцям краще взагалі уникати слизьких поверхонь.
Ті, хто бігають часто і по калюжах, можуть стикнутися з тим, що взуття не встигає висохнути до наступного тренування. У такому випадку подумайте про купівлю змінної пари кросівок.
Цікаво по темі: Біг на вулиці чи бігова доріжка: що обрати
Для багатьох серед нас початок осені — психологічний старт, привід для активності та нових починань. Можливо, це звичка зі шкільних, студентських років або просто закінчення сезону літніх відпусток. У будь-якому разі, якщо ви ще не відчули на собі всіх переваг бігу — починайте зараз, поки на вулиці не сильно холодно. Бажаємо натхненних тренувань!
Цікаво по темі: Що треба знати про біг взимку
У наших розсилках — поради щодо тренувань, догляду за здоров’ям і красою. Приємні сюрпризи та безліч корисного контенту!
Облжнюю біг нв вулиці
Подобаеться бiгати на вулицi