Науковці скептично ставляться до вислову «гормон щастя», яким часто називають серотонін. Насправді це не гормон, а речовина-нейромедіатор, яка впливає на настрій, бадьорість, а також харчову та сексуальну поведінку. Як працює серотонін і якими способами можна підвищити його рівень в організмі? Розбираємося в блозі EVA Women Challenge.
Серотонін у перекладі означає «сироватка бадьорості», котра діє як гормон. Його утворюють клітини кишечника з амінокислоти триптофан, потім він поширюється тілом разом з кров’ю та потрапляє до чутливих клітин.
Серотонін впливає на:
Коли рівень серотоніну в межах норми, ми відчуваємо себе щасливими, зосередженими та спокійними. Є дослідження, які підтверджують, що безсоння, тривожність і депресія часто супроводжуються низьким рівнем серотоніну.
Це може бути пов’язано з:
Відразу скажемо, що депресія потребує лікування під контролем лікаря, а поради взяти себе в руки, дивитися на світ позитивно й робити зарядку вранці тут не допоможуть. Якщо протягом двох тижнів підряд спостерігаються порушення сну, небажання виходити з дому, поганий настрій, занепад сил, відсутність радості від улюблених колись справ, це привід звернутися до лікаря. Те ж саме стосується і важких випадків ПМС, що мають ознаки депресії.
У всіх інших ситуаціях підняти настрій і відчути себе щасливішою можна за допомогою харчування, спорту та прогулянок. До речі, в нашому блозі є окрема стаття про те, як за допомогою харчування поліпшити самопочуття в критичні дні.
Для того, щоб підняти рівень серотоніну в організмі, необхідно вживати продукти, що містять амінокислоту триптофан, вуглеводи та вітамін В6:
Регулярні фізичні навантаження (зокрема тренування на баланс і силові вправи) сприяють кращій взаємодії нейронів між собою, активізують вироблення серотоніну, дофаміну, ендорфінів та інших нейромедіаторів. А ще спорт чудово дисциплінує та налаштовує на дотримання принципів правильного харчування. Адже щоб вийти вранці на пробіжку, як мінімум, потрібно поснідати.
На підвищення рівня серотоніну також впливає сонячне світло. Фермент зі складною назвою триптофан-гідроксилаза міститься в шкірі й бере участь у виробленні серотоніну та меланіну під дією сонця. Тому потрібно якомога більше часу проводити на відкритому повітрі. Навіть восени та взимку, коли похмуро, ультрафіолет проникає крізь хмари та потрапляє на руки й обличчя. А ось у літній час так само, як і раніше, потрібно захищати шкіру від надлишку ультрафіолету.
Підсумуємо
Серотонін впливає на стан здоров’я, настрій і поведінку. Завдяки йому ми відчуваємо себе бадьорими, щасливими та міцно спимо. Якщо поганий настрій не пов’язаний з депресією, підняти його можна за допомогою:
Також буде цікаво: Чим корисні тренування на свіжому повітрі
У наших розсилках — поради щодо тренувань, догляду за здоров’ям і красою. Приємні сюрпризи та безліч корисного контенту!
Коментарі покищо відсутні
Для даної сторінки обговорення закритіsdfsf