Мотивація у спорті важлива як у жодній іншій справі. Адже коли є бажання займатися, тоді й тренування проходять із задоволенням, і результати приходять немов самі собою. У блозі EVA Women Challenge ми вже не раз говорили про те, як мотивувати себе до занять спортом. А сьогодні, крім уже відомих рекомендацій «завести друзів по спорту» та «ділитися результатами в соцмережах», обговоримо інші, не менш ефективні способи не пропускати тренування.
Якщо вам ну ніяк не хочеться починати тренування, пообіцяйте собі позайматися рівно 10 хвилин, а потім з почуттям виконаного обов’язку відправитися у своїх справах.
У будь-якому випадку коротке заняття завжди краще повної його відсутності. А ще часто буває так, що увійшовши до потоку і відчувши, як м’язи починають працювати і розігріватися, людина вже не може зупинитися й проводить своє звичайне 40 або 60-хвилинне тренування.
Більшість людей починають тренуватися з метою поліпшити свій зовнішній вигляд, схуднути або підтягнути м’язи. Прихід перших помітних результатів залежить від початкового стану тіла, інтенсивності тренувань та індивідуальних особливостей організму.
У перший час завжди займатися найскладніше, адже ви не бачите результатів своїх зусиль. Тому зараз головне — не зійти з дистанції. І щойно з’являться перші помітні результати, вони стануть найсильнішим мотиватором для того, щоб не пропускати наступні заняття.
Звичайно, фізична активність — це здоров’я, красива фігура й гарне самопочуття, але ці фрази ми надто часто чули. А як щодо того, щоб надихнути себе на спорт ще більш вагомими аргументами, ніж тонка талія та міцні м’язи? Наприклад, записатися на благодійний забіг або фітнес-фестиваль.
Знання того, що ваша підготовка до забігу — це не лише турбота про своє тіло, а й допомога іншим, чудово мотивує й допомагає відчути значимість своїх дій. І навіть після тривалого дня на роботі думка про спортзал або пробіжку буде виглядати куди привабливішою.
Цілком ймовірно, що причина небажання займатися — вправи, які вам не подобаються. У такому випадку відмовтеся від того, що заважає тренуватися. Завжди можна виконувати те, що приносить задоволення або, як мінімум, не викликає відторгнення. Одним словом, зробіть тренування приємним заняттям — і вам не доведеться шукати іншу мотивацію.
Не можна ігнорувати розминку, бігти, а потім, захекавшись, зупинятися, упершись руками в коліна. Це не тільки не приносить користі для тіла, але й серйозно впливає на бажання займатися взагалі.
Будь-яке тренування (біг, плавання, спортзал, велосипед) — це окремий світ зі своїми особливостями. І перш, ніж увійти до нього, треба дізнатися про головні правила. Крім розминки, також важливі заминка, легкий перекус перед тренуванням, режим пиття, час, місце, взуття, одяг і ще багато нюансів. Виконуючи базові правила, від тренування ви отримаєте куди більше користі та задоволення.
Корисні поради для бігунів-початківців: Як зважитися та почати бігати просто зараз
Організм кожної з нас підпорядкований біоритмам, і є думка про те, що у кожної людини вони свої. Хтось із задоволенням бігає вранці перед роботою, комусь подобається займатися ввечері. Спробуйте всі варіанти та підберіть для себе оптимальний час, коли тренування приносить найбільше задоволення.
Якщо ваша зайнятість не дозволяє тренуватися ані вранці, ані ввечері, заплануйте собі заняття на вихідні. Цілком можливо, що недільна пробіжка стане приємною й очікуваною подією. До речі, у блозі EVA Women Challenge є цікава стаття про те, як бути активними, маючи щільний графік.
Якщо немає можливості займатися з тренером, можна розглянути варіанти спортивних програм для телефону. Звісно, вони не замінять професійну консультацію, але навіть так тренування будуть різноманітнішими та результативнішими. А ще для забудькуватих користувачів деякі додатки роблять нагадування про те, що настав час займатися.
Таких програм є дуже багато, наприклад:
А також Nike + Training Club, Moves, Jefit та інші. Практично всі програми можна знайти та скачати для iPhone або Android.
У спорті головне — почати, увійти до потоку та побачити перші результати. А потім в певний момент ви зловите себе на думці, що вже не можете не тренуватися. І тоді від пропуску одного або двох занять буде тільки користь. Набравшись сил, ви полетите на наступне тренування та проведете його з подвоєним ентузіазмом.
У наших розсилках — поради щодо тренувань, догляду за здоров’ям і красою. Приємні сюрпризи та безліч корисного контенту!
Коментарі покищо відсутні
Для даної сторінки обговорення закритіsdfsf