Здоровий сон — основа успішних тренувань, адже без нього ми не можемо почуватися бадьорими, енергійними та й просто виконувати повсякденні справи. Саме тому, щоб підкреслити важливість нічного відпочинку, було запроваджено Міжнародний день сну, який цього року припадає на 13 березня. Команда EVA Women Challenge вирішила долучитися до цієї традиції й сьогодні поговоримо про правила здорового сну для спортсменів і не тільки.
Ми стаємо сильнішими й досягаємо високих результатів, коли чергуємо періоди навантаження та відновлення. А сон — це ідеальне відновлення. Наше тіло стає міцнішим і витривалішим не тоді, коли ми біжимо, а після цього — на етапі відпочинку. Тому ніщо не замінить нам якісного сну.
Одним для того щоб виспатися достатньо просто поспати 8 годин (є навіть ті, хто завжди спить по 4–5 годин і при цьому добре почувається), а іншим і цього замало. Якщо це про вас, тоді, можливо, вам варто розрахувати тривалість свого сну в залежності від його циклів.
Існує думка, що людина легше прокидається й почуває себе бадьорішою, якщо тривалість її сну є кратною 90 хвилинам. Саме стільки складає повний цикл сну здорової людини. Тому краще прокидатися не через 8 годин після засинання, а через 7 годин 30 хвилин.
Ще одна порада: якщо ви не виспалися протягом ночі, поспіть рівно 20 хвилин у проміжку між 13 та 15 або 17 та 19 годинами. Вважається, що цей сон здатен ефективно відновити сили та бадьорість.
Гормональне відновлення в тілі людини активніше відбувається до півночі. Тому оптимальним часом для засинання називають з 10 до 11 вечора. Також спати потрібно в темну пору доби — в цей час виробляється мелатонін та відбувається активне відновлення.
З цього питання думки фахівців різняться. Одні вважають, що денний сон є неприродним і радять спати лише вночі. Плюс до цього короткий відпочинок вдень може посилити наявні проблеми з нічним сном. Інші спеціалісти доводять, що під час денного сну покращується пам’ять, процеси обміну та навіть зменшується ризик серцево-судинних захворювань. Тому тут все індивідуально. Якщо ви не маєте проблем зі сном вночі, а короткий денний відпочинок заряджає енергією, значить, він вам на користь. А якщо після цього ви помічаєте ще більшу втому та сонливість, можливо, вам краще дочекатися вечора і як слід виспатися вночі.
Окрім меленої та розчинної кави, великий вміст кофеїну також є у какао, чорному та зеленому чаї. Максимальний ефект від нього спостерігається за 20–30 хвилин після вживання. В залежності від швидкості обміну діє кофеїн від 5 до 7 годин. Тому любителям кави та чаю, які бажають покращити якість свого сну, слід утриматися від цих напоїв після 15 години. Їх краще замінити іншими чаями (з ромашки, меліси, м’яти, білим чаєм).
Ці поради дуже прості та дієві — лишається лише запровадити їх у своє життя, щоб покращити спортивні результати та й просто мати добрий настрій і самопочуття.
У наших розсилках — поради щодо тренувань, догляду за здоров’ям і красою. Приємні сюрпризи та безліч корисного контенту!