Загартовування: основні правила та види процедур

Мати міцне здоров’я бажає що не кожен з нас. Існує багато способів покращити захисні функції організму та привести своє самопочуття до ладу. Безумовно, тут не обійтися без правильного та збалансованого харчування, вживання комплексу вітамінів, а також без загартовування. Саме про останній спосіб зміцнення імунної системи піде мова у цій статті.

Яку користь слід очікувати від загартовування

Привчити організм протидіяти зовнішньому середовищу дуже важливо, а особливо якщо ви схильні до вірусних захворювань. Регулярні процедури допоможуть уникнути багатьох проблем зі здоров’ям, налагодити терморегуляцію та обмін речовин, покращити функції нервової та серцево-судинної системи, підзарядитись бадьорістю й позитивом.

Загартовуватись необхідно правильно, щоб не нашкодити собі. Тому спочатку ознайомтеся з декількома правилами зміцнення організму:

  1. Розпочинати процедури слід тільки в тому випадку, коли ви абсолютно здорові та маєте гарне самопочуття;
  2. Не намагайтеся одразу вводити організм у стресовий стан, поступове загартування покаже ще кращі результати;
  3. Регулярне проведення процедур по зміцненню здоров’я наблизить вас до бажаного ефекту.

Основні види загартовування

види загартовування

Ми не будемо брати до уваги екстремальні способи зміцнення імунної системи, є набагато корисніші та більш дієві варіанти, які можна проводити вдома:

  • Повітряні ванни. Ще їх називають аеротерапією, яка відмінно підійде не тільки дорослим, а й дітлахам. Спочатку необхідно добре підготувати приміщення, де ви плануєте проводити процедуру. Зверніть увагу, що температура повітря у кімнаті повинна бути приблизно 15-16 °C. Вдягніть легку одежу та спробуйте зробити декілька вправ протягом 10-15 хвилин. Поступово збільшуйте тривалість аеротерапії;
  • Контрастний душ. Всі ми полюбляємо купатися у теплій водичці, та чому ж не спробувати трішки «пограти» з температурою води, змусивши працювати судини ще краще. Для цього потрібно облитися водою, температура якої є для вас звичною. Поступово охолоджуйте її до комфортних показників, потім знову робіть теплішою. Намагайтеся не перемерзати, стежте за своїм самопочуттям. Першу процедуру слід проводити не довго, приблизно 5-10 хвилин;
  • Обтирання. Цей метод буде однаково корисний для усіх. Проводять його за допомогою рушника, змоченого теплою водою. Рекомендується поступово зменшувати температуру води, якою змочується рушник. Швидкі розтирання частин тіла покращать кровообіг, роботу судин та подарують потік енергії на цілий день!

Кому в першу чергу потрібно загартовуватися

Відповідь однозначна – всім! Кожен охочий має можливість покращити стан здоров’я підвищити захисні сили організму та підзарядитись гарним настроєм. Однаково слід загартовуватися дітям та дорослим, а особливо тим, хто дуже часто страждає на нежить, тонзиліт та інші вірусні захворювання.

Протипоказання до процедур

Утриматися від подібних способів оздоровлення слід людям, які мають проблеми із серцево-судинною, сечостатевою системою, з ЦНС, хворим на гіпертонію та не тільки. Якщо ви плануєте підвищити захисні функції організму, радимо попередньо отримати консультацію лікаря, який розповість як правильно саме вам загартовуватися, щоб отримати максимум користі від процедур.