Відповіді експертів на питання підписників

Нещодавно ми запропонували нашим підписникам у інстаграмі задати питання експертам проекту EVA WOMEN CHALLENGE. І ось ми готові поділитися відповідями на них!

Які продукти краще вживати для набору ваги? Швидкий обмін речовин+фізичні навантаження

Відповідь від експерта у напрямку “Правильне харчування” Ірини Гудим:

Це основні моменти. Хочу відразу зазначити, що набирати вагу набагато складніше ніж знижувати. І навіть невеликий приріст у вазі – це вже перемога 🙂

 1. Перевірити Здоров’я і пошукати причини недобору ваги у ендокринолога і гастроентеролога. Бо якщо в цій області є порушення (а вони можуть протікати безсимптомно), то всі старання будуть марні.
 2. Набір ваги повинен в основному відбуватися за рахунок набору м’язової маси, бо набираючи тільки за рахунок жирової тканини, в результаті нам може не сподобатися куди піде цей жир. Тому для набору м’язової тканини, повинні бути силові тренування, достатня кількість білка (м’ясо, риба, яйця, сир, бобові, брокколі і т.п). Дуже добре поїсти ці продукти після тренування протягом 20-40 хв разом з рисом, або кукурудзою, або картоплею, або хлібцем. М’язова тканина буде краще нарощуватися.
 3. Добре підходять найбільш концентровані (в плані енергетичної цінності) продукти, але корисні: горіхи, авокадо, сир твердий, сухофрукти, хліб цільнозерновий або з висівками, сухарики, скумбрія, спагеті.
 4. У зв’язку з тим, що калорійність раціону повинна бути вище звичайного має сенс вводити додаткові прийоми їжі.

Чи реально зменшити широкі плечі за допомогою спорту?

Широкі плечі – проблема, з якою багато дівчат ведуть активну боротьбу. Але при правильному підході до вирішення проблеми можна досягти гарних результатів. Команда EVA Women Challenge підготувала для вас 4 основних метода для зменшення плечей:

 • Правильне харчування.

На це обов’язково слід звернути увагу, адже від того наскільки налагодженим буде ваш щоденний раціон, залежить результат всього перевтілення. До речі, в одній з наших статей у блозі ми детально розповідали про це. Для ознайомлення переходьте за посиланням: Правильне харчування – основа здоров’я і краси;

 • Кардіотренування.

Напевно всі знають, що регулярні тренування допомагають позбавитись від надмірної ваги. Кардіо добре спалює жирові відкладення та надає м’язам пружності, роблячи їх більш підтягнутими.

 • Силові вправи.

До того ж не ігноруйте силові тренування. Чергуйте їх з кардіо. Ви здивуєтесь отриманому результату. Комплекс вправ, які можна виконувати, ми розмістили нижче:

Якщо у вас немає проблем із зайвою вагою, а широкі плечі у вас від природи, тоді під час тренувань рекомендуємо зробити акцент на зону пресу та сідниць. Зробивши талію стрункою та надавши привабливого об’єму в зоні сідниць, ви зможе змоделювати фігуру по типу “Пісочний годинник”.

Вправи для преса та сідниць можна знайти в нашій групі у Facebook

 • Підбираємо одяг правильно.

Візуально зробити плечі вужчими теж можливо, завдяки певним фасонам. До речі, наш експерт у напрямку “Стиль” Ольга Тернова дала рекомендації у фейсбуці щодо вибору одягу для певних типів фігур.

На які ділянки тіла впливає регулярний біг?

Відповідь від експерта у напрямку “Спорт” Олени Глєбової:

Не можливо виділити якісь окремі ділянки тіла, біг  впливає на весь організм в цілому. І вплив цей дуже позитивний. Біг є найбільш природним видом активності для людини після ходьби.

Регулярні заняття бігом знижують ризик виникнення таких хвороб цивілізації, як цукровий діабет, ожиріння, ішемічна хвороба серця, остеопороз.

М’язи, які перебувають у роботі під час фізичного навантаження, здатні утилізувати глюкозу без допомоги спеціальних рецепторів. Таким чином завдяки бігу в поєднанні із правильною дієтою в організмі знижується рівень цукру в крові.

Біг покращує настрій.

Можливо, ви чули такий вираз, як «ейфорія бігуна». Це піднесений настрій, кайф, ейфорія під час тривалого бігу. Не обов’язково набігати десятки кілометрів, щоб відчути цей ефект на собі. Навіть не тривалі пробіжки здатні кардинально змінити настрій людини.

Якщо говорити про м’язи, то найбільше біг розвиває м’язи ніг. Не має значення, біжите ви легкою трусцою, або виконуєте інтервальні пробіжки чи спринтерські прискорення. Найбільш активно працюють квадріцепси, які розташовані в передній і бічній частині стегна.Також навантажуються литкові м’язи і сідниці. Активно працює корпус, зокрема прес, міжреберні м’язи, плечі і спина. Для утримання рук, наше тіло використовує м’язи плечей та біцепси.

Отже, незалежно від того, де ви бігаєте — на доріжці в залі або в парку — будуть зміцнюватися ваші м’язи ніг, стегон і сідниць рук та спини.

Якими вправами долучити до спорту 3-х річну дитину? (Не дає займатись мені)

В такому віці дітям дуже цікаві рухливі ігри.  Візьміть із собою на тренування м’яч та скакалку . Попросіть малюка дотягнутися до м’яча із положення стоячи чи сидячі, перестрибнути через струмок (скакалку можна розтягнути в довжину) перебратися з «купини на купину», прокотити м’яча по підлозі, пройти по коридору між перешкодами і т. п.

Какие более эффективные упражнения, чтобы убрать пузико и бока?

Стрункий та підтягнутий животик – мрія кожної жінки. Але якщо ви не дуже задоволені цією частиною свого тіла, варто над нею добре попрацювати. Регулярно виконуючи п’ять вправ для м’язів живота, ви зможете надати їм легкого та привабливого рельєфу.

 1. Планка – це універсальна вправа, яка тренує практично всі м’язи тіла, в тому числі й прес;
 2. Вправа «Ножиці». Для її виконання слід лягти на підлогу, підняти ноги вверх та почати їх схрещувати, імітуючи роботу ножиць;
 3. Велосипед. Вихідне положення таке, як і для вправи «Ножиці». Вам потрібно підняти ноги вгору та уявити, що крутите педалі велосипеда;
 4. Скручування. Звичайні скручування також підійдуть для формування плоского та привабливого животика;
 5. Скелелаз. Станьте в планку. Підіймайте почергово коліна до рівня грудей, вертаючись в вихідну позицію.

Під час виконання вправ орієнтуйтесь на свою спортивну підготовку. Новачкам рекомендовано починати з 2 підходів по 15-20 повторів.