У багатьох одне лише словосполучення «корисне харчування» викликає нудьгу та бажання швидше втекти. У голові моментально виникають картинки прісної вівсянки, гречки з сухим філе та яблука з сиром на десерт. Хтось іде на такі жорсткі обмеження з метою схуднути, але потім повертається до звичного раціону й відразу ж набирає втрачену вагу. Та насправді правильне харчування — історія не про сантиметри й кілограми.
Трохи мотивації. Здоровий раціон допомагає отримати:
Для цього зовсім не потрібно мучити себе одноманітною несмачною їжею. Адже можна звикнути харчуватися регулярно та готувати вдома смачну, корисну їжу. І тоді вам точно не захочеться повертатися до кави з бутербродом на сніданок, батончика на обід та величезної порції чогось ще на вечерю.
Якщо на кухні буде красивий посуд і приємна атмосфера, а в холодильнику — всі необхідні продукти, вам неодмінно сподобається й захочеться готувати вдома! З чого розпочати?
Перше, що треба зробити, — зрозуміти, який об’єм їжі для вас буде нормою. В ідеалі раціон на день має складатися зі сніданку, обіду, вечері та двох перекусів між ними. Про це говоримо в статті «Плануємо раціон на день правильно».
Звісно, якщо до цього ви харчувалися хаотично, відразу розрахувати список покупок і графік готування може бути складно. Тому почати можна з 1–2 домашніх страв, наприклад, сніданку та вечері або тільки сніданку. Пізніше, коли ви увійдете в ритм, зможете додати обід і перекуси, котрі візьмете з собою в ланч-боксі.
Цікаво на тему:
Хтось любить тільки свіжу їжу, а комусь краще готувати відразу на кілька днів. Одним подобається рано вставати й усе встигати, а іншим краще приготувати сніданок з вечора.
Визначте свій власний графік готування та виділіть час, який зможете провести на кухні. А після намагайтеся максимально дотримуватися цих планів. Може бути непросто, коли втомилися на роботі або плани несподівано помінялися. Але тільки так домашнє готування зможе стати звичкою!
Намагайтеся підбирати прості та здорові страви, приготування яких займає небагато часу. Зараз є багато каналів на YouTube, блогів в Instagram і Facebook, автори яких діляться корисними рецептами. Виберіть ті, які припадуть вам до смаку, і надихайтеся. До речі, у EVA Women Challenge є група у Facebook, де ми ділимося не лише хорошими рецептами, а й мотивацією, та іншими цікавинками про спорт, красу та здоровий спосіб життя.
Коли меню на найближчі дні буде готове, складіть список продуктів. Кому як зручніше: можна просто на папері, а можна в додатку на телефоні (їх зараз є багато, і всі хороші). І, звичайно, намагайтеся не робити імпульсивних покупок того, чого немає у вашому списку.
Каструлі, сковорідки, кухонна техніка, столові прилади, тарілки, келихи — якщо на вашій кухні чогось бракує або просто не подобається, довіртеся своїм відчуттям та купіть все, що потрібно. Усе це додасть комфорту під час приготування та настрою під час їжі.
Увімкніть музику / аудіокнигу / серіал, налаштуйтеся на кулінарний процес і приступайте до готування. Якщо займатися цим з хорошим настроєм і любов’ю в душі, тоді процес принесе більше задоволення, а смак страв буде ідеальним.
Домашнє приготування їжі має безліч переваг. Занурюючись у процес, ми відволікаємося від проблем. Запрошуючи допомогти близьких, об’єднуємо сім’ю. І, звичайно, вживаючи домашню їжу, ми чітко розуміємо, з чого вона складається. Якщо вам складно привчити себе готувати вдома, спробуйте ці поради і, можливо, вам сподобається процес, і ви більше не повернетеся до швидких і хаотичних перекусів.
Корисні поради та багато здорових, простих, смачних рецептів від дієтологів EVA Women Challenge знайдете в розділі «Харчування».
Звичайно, у всіх бувають ситуації, коли готувати не хочеться або просто немає на це часу. У такому випадку, щоб не вдаватися до швидкої-шкідливої їжі, можна замовити доставку або пообідати / повечеряти не вдома. Дізнайтеся з нашого матеріалу, як вибирати корисні страви в ресторані.
У наших розсилках — поради щодо тренувань, догляду за здоров’ям і красою. Приємні сюрпризи та безліч корисного контенту!
Коментарі покищо відсутні
Для даної сторінки обговорення закритіsdfsf