В осінні дні, коли дні стають коротшими, а вечори — довшими, багато хто відчуває занепад сил. Хочеться вкритися ковдрою, запоями читати книги, їсти багато солодощів і ні з ким не розмовляти. Чому так відбувається? Через відсутність достатньої кількості світла наш мозок починає виробляти більше мелатоніну — гормону сну, який зазвичай виділяється вночі. Водночас знижується кількість серотоніну. Того самого, який має викликати бадьорість, радість і тримати нас в тонусі.
Як легше пережити цей період?
Є особлива амінокислота — триптофан, яка бере участь у виробленні серотоніну, якого нам бракує восени. Її можна отримати з деяких продуктів і страв:
До речі, в рецептах від дієтолога EVA Women Challenge є і хумус, і фалафель — це варто спробувати!
Вважається, що фізична активність допомагає мозку поглинати триптофан і виробляти більше серотоніну. Тому не варто проводити вечори в ліжку — поки ще не надто холодно, можна бігати або просто гуляти пішки на свіжому повітрі. А коли погода не дозволяє, можна знайти багато варіантів для активності в приміщенні: танцювати, займатися фітнесом, йогою. Ранкова зарядка теж рахується 😉
Будь-яка фізична активність заряджає енергією, зігріває й не дозволяє набрати зайву вагу. І це, мабуть, найкращі ліки проти осінньої хандри.
Цікаво на тему. Як лишатися активними, маючи щільний графік
Найбільш очевидний спосіб побороти нестачу світла — знайти більше джерел світла. Є дослідження, в результатах яких йдеться про те, що не тільки денне, але й яскраве штучне світло в приміщенні допомагають поліпшити настрій. Тому в північних країнах, в яких брак світла відчувається більшу частину року, є навіть спеціальні «світлові кафе» з яскравим освітленням.
Довгі холодні вечори так і підштовхують влаштуватися зручніше й дивитися улюблені серіали до пізньої ночі. Або читати книгу. Осіннє читання дійсно особливе, та все ж не варто між спілкуванням і книгою вибирати книгу.
Пандемія, соціальна дистанція та пов’язана з цим емоційна напруга вибивають з сил, і тому зараз взаємна підтримка важлива як ніколи. Не заглиблюйтесь у себе. Коли немає можливості зустрітися, з друзями та близькими можна спілкуватися телефоном, по відеозв’язку чи навіть просто відправивши текстове повідомлення.
Депресія — це не просто поганий настрій. Звичайно, думки при цьому можуть бути песимістичними та похмурими, але є ще ряд симптомів, серед яких — порушення сну та апетиту.
Коли не хочеться спати та їсти протягом пари днів, а потім все проходить, це ще нічого не означає. А якщо такий стан триває два тижні й більше, це може сигналізувати про депресивний стан. Іноді може зникати тільки сон або апетит — і це теж симптом. І в першому, і в другому випадку потрібна консультація лікаря.
Ще один важливий «дзвіночок» — нездатність отримувати задоволення від того, що раніше приносило радість: хобі, спорт тощо. Можуть спостерігатися неуважність, дратівливість, втома. Звичайно, всі ми можемо про щось забути або бути втомленими після важкого дня. Але якщо так відбувається протягом двох тижнів і більше, це вже привід поговорити з лікарем.
Цікаво на тему. Поганий настрій або депресія: як зрозуміти, що потрібна професійна допомога?
Солодощі та фільми/серіали вечорами — перше, що спадає на думку, коли говоримо про осінь. Та все це лиш посилює млявість. А ось дійсно ефективні ліки від осінньої хандри — це збалансоване харчування з додаванням продуктів, що містять триптофан, проста щоденна активність, спілкування та хороше освітлення вдома й на роботі.
Осінь — пора яскравих фарб, час змін, нових образів і рішучих дій. І якщо ви ще не з EVA Women Challenge, саме час приєднатися та зробити перший крок до неймовірних змін. Дізнатися більше про проект та зареєструватися можна на цій сторінці.
У наших розсилках — поради щодо тренувань, догляду за здоров’ям і красою. Приємні сюрпризи та безліч корисного контенту!
Коментарі покищо відсутні
Для даної сторінки обговорення закритіsdfsf