5 принципів корисного бутерброда

Бутерброди з жирною начинкою і великою булочкою можуть перетворити обід в калорійну бомбу. Щоб ваш раціон був здоровим і помірно калорійним, зверніть увагу на правила корисного бутерброда.

Коли справа доходить до обіду, сендвіч – один з найшвидших варіантів. Його можна легко зробити ще вдома й із задоволенням з’їсти на роботі. Перевага бутерброда в тому, що він компактний і його можна взяти з собою на роботу чи навчання. У процесі зниження ваги такий варіант не протипоказаний, головне, щоб у нього були корисні складові.

Нижче ми поговоримо про 5 принципів приготування смачного бутерброда, багатого корисними речовинами і менш калорійного.

бутерброд

  1. Однією з обов’язкових умов є вміст фруктів або овочів. Коли справа доходить до рецептів сендвічів, овочі, як правило, розглядаються як необов’язкова складова, адже можна додати купу майонезу і інших жирних соусів. Але якщо ми говоримо про смачні, соковиті, корисні варіанти, овочі відіграють найважливішу роль. Це можуть бути скибочки огірка, помідора, перцю і навіть цукіні. З фруктів це можуть бути яблука, інжир, груші (відмінно підходять до м’ясних варіантів). Будьте обережні, тому що деякі вегетаріанські варіанти сендвічів куплених в кафе можуть бути не менш жирними через велику кількість соусу і сиру.
  2. Наповнюйте сендвіч мінімальною кількістю соусу або зовсім його виключіть. Багато бутербродів вже можна назвати корисними, якщо кількість майонезу зведено до мінімуму. Обирайте нежирні варіанти соусів: гірчиця, хумус, пюре з авокадо, тахіні (кунжутна паста). Якщо у вашому бутерброді багато овочів, то він не буде сухим і без соусу.
  3. Перейдіть на більш пісний варіант білка. М’ясо може бути частиною здорового бутерброда. Секрет полягає у виборі м’яса: здорові джерела білка не перевантажать ваш бутерброд надлишком жиру і калорій. Це може бути нарізана курка, запечена телятина, індичка або навіть консервований тунець і лосось . Таким чином, калорійність буде істотно знижена в порівнянні з бутербродом з ковбасою або копченою свинячою грудинкою.
  4. Обирайте хліб з цільнозернової пшениці. Один з кращих способів зробити ваш бутерброд багатим корисними речовинами – правильний вибір хліба . Віддавайте перевагу хлібу, який містить максимум клітковини: цільнозерновий хліб з висівками або житній. Такий вибір дозволить довше залишатися ситим.
  5. Їжте менші порції. Просто уникайте бутербродів-монстрів, які доступні в багатьох ресторанах. Тим більше, що ресторанні варіанти можуть містити набагато більшу кількість соусу, що неминуче згодом позначиться на вашій талії.