Як харчуватись до та після тренування

Напевне ви вже звернули увагу на те, що з кожним роком здоровий спосіб життя стає все більш популярним. І це дійсно не може не радувати, адже кожен охочий має можливість змінити свої звички та долучитися до занять спортом. Сьогодні вибір спортивних напрямків вражає своїм розмаїттям, тому кожен, хто хоче оздоровити організм та покращити якість життя зможе знайти для себе оптимальний варіант.

Одним із класичних та ефективних видів тренувань вважають біг. Такі кардіо навантаження дають можливість позбавитись від недоліків фігури та покращити стан здоров’я. Але задля отримання бажаних результатів слід правильно харчуватись. У цій статті пропонуємо поговорити про те, що необхідно їсти, щоб заняття були максимально результативними й дозволили без перешкод досягти поставленої мети.

Займайтесь бігом з користю для здоров’я

Незалежно від того займаєтесь ви спортом професіонально чи для свого задоволення, важливо дотримуватись деяких правил харчування. Своєчасний прийом їжі потрібен для зарядження організму достатньою енергією, покращення фізичної форми, адаптування до навантажень та для прискорення відновлювальних процесів після тренування.

Що їсти перед пробіжкою?

Займатися спортом на порожній шлунок не варто, бо ви ризикуєте зіштовхнутися з такими неприємними речами, як спазми у животі або запаморочення. Тому нехтувати навіть легким перекусом не треба. Перед пробіжкою краще з’їсти продукти, що швидко засвоюються організмом та не викликають відчуття тяжкості.

За дві години до занять повноцінний прийом їжі допоможе наситити організм поживними речовинами та енергією. Віддавайте перевагу складним вуглеводам та білковим продуктам. Добре підійдуть каші, відварена курятина (філе), яйця, овочі, цільнозернові макарони, пластівці та інше. Якщо ви вирішили перекусити за півгодини до тренування, в такому разі краще зробити собі фруктове смузі, поласувати бананом, йогуртом та іншими легкими продуктами.

Не наїдайтесь щільно перед бігом, адже це може викликати неприємні відчуття у шлунку й спровокувати нудоту.

Прийом їжі після тренування

По закінченню занять треба протягом часу забезпечити організм необхідною кількістю білків, вуглеводів та корисних жирів. Особливо важливо поповнити запаси вуглеводів, щоб закрити «анаболічне вікно». Цей термін характеризує особливий стан метаболізму, який характеризується гострою потребою насичення організму поживними речовинами. Саме тому рекомендується обов’язково поїсти, щоб підтримати процеси відновлення без втрати м’язової маси. Добре підійдуть відварна телятина або куряча грудка з овочами, каші, нежирний сир з сухофруктами, боби, риба не жирних сортів, а іноді можна побалувати себе чимось смачненьким без шкоди для фігури.

Насправді нічого складного немає, варто лише правильно складати раціон, щоб тренування були максимально продуктивними та швидко наблизили вас до бажаних результатів. Але це ще не все, є ще один важливий показник, про який забувати не треба – це водний баланс.

Дотримуйтесь питного режиму

Щоденне вживання достатньої кількості рідини дозволяє організму повноцінно функціонувати та запобігає розвитку багатьох проблем зі здоров’ям. Під час занять бігом варто слідкувати за водним балансом, адже при інтенсивних тренуваннях ви втрачаєте багато рідини та це може призвести до зневоднення. Тому намагайтесь пити невеликими ковтками кожні 15 хвилин. Вода потрібна організму завжди й не має значення тренуєтесь ви чи відпочиваєте. Добова норма споживання рідини в середньому складає 1,5 – 2 літри, але краще розрахувати її з урахуванням індивідуальних особливостей за формулою:

  • для жінок – вага (кг) * 30 мл;
  • для чоловіків – вага (кг) * 40 мл.

Зверніть увагу, солодкі газовані напої для пиття не підходять, споживати треба виключно воду або спеціальні спортивні напої, що здатні компенсувати втрату електролітів.

Щоб отримати від пробіжок максимум користі, дотримуйтесь цих простих правил. Вже перші результати надихнуть вас на більші перемоги. Долучайте до занять спортом свої друзів, станьте для них сильною мотивацією та натхненням. Разом займатися набагато веселіше та цікавіше.