Все, що вам треба знати про бігові дистанції

Якщо ви вирішили займатися бігом (а якщо це поки що не так, радимо вам прочитати наш матеріал «Чим корисні тренування на свіжому повітрі»), тоді ця стаття точно буде цікавою для вас. З неї ви дізнаєтеся про те, які існують бігові дистанції, як правильно готуватися та бігти на кожній з них.

Цікаво по темі: «Чому варто спробувати свої сили в марафоні»

Короткі дистанції: 60–400 метрів

Головне завдання спортсмена на коротких дистанціях — пройти їх на найбільшій швидкості. Це означає, що всі сили бігуна мають бути направленими на швидкий старт і набір максимального темпу, а також утримання його до самого фінішу.

Тут важливі правильна техніка бігу та сила м’язів, а от витривалість — не головне. Щоб навчитися швидко досягати максимальної швидкості, бігуни проходять силову підготовку:

Усі ці заняття допомагають розвивати м’язи та швидкісні показники спортсмена. Не менш важливим є і здоров’я серцево-судинної, дихальної систем та організму в цілому. Оскільки техніка бігу на короткі дистанції вимагає роботи на граничних можливостях тіла, а це є неабияким навантаженням.

Окрім спринту, є також бар’єрний біг, коли спортсмен під час забігу має долати бар’єри, встановлені на рівних відстанях один від одного протягом усієї дистанції.

Середні дистанції: 600–3000 метрів

Рівномірність та ритмічність зміни фаз — ось головні характеристики бігу на середні дистанції. Тут рівно важливі техніка, швидкість і вміння розподілити власні сили. Надто висока швидкість бігу на всій дистанції може призвести до втоми та низького результату. Тому спортсмени сповільнюються та пришвидшуються, використовують різні техніки бігу на кожному окремому відрізку. Етап перед фінішем долається на максимальній швидкості.

Що важливо для здолання середніх дистанцій:

Щоб оволодіти правильною технікою, спортсмени займаються у повільному темпі та на коротких дистанціях. Щоб покращити техніку при повороті, бігають змійкою, по колу, по віражу. А для розвитку витривалості тренуються при різній погоді та по різній місцевості.

Цікавий факт. Найбільша довжина середньої дистанції складає 3000 м. Її використовують для бігу з перешкодами, що називається стіплчейз.

Довгі дистанції: більше 3000 метрів

Такий біг — це і спортивна дисципліна, і просто тренування «для себе», щоб підтримувати свою активність та здоров’я. Довга дистанція — це може бути і 3 000, і 10 000 метрів, і повноцінний марафон (42 195 м), і ультрамарафон (все, що більше марафону), і півмарафон (21 097,5 м). Ще один різновид — годинний біг, тобто долання максимально можливої відстані протягом 60 хвилин.

Цікавий факт. У 2019 році кенійський бігун Эліуд Кіпчоґе пройшов марафонську дистанцію усього за 1 годину 59 хвилин та 40,2 секунди. Це неофіційний світовий рекорд, оскільки забіг не було зареєстровано. А от офіційний також належить Кіпчоґе — 2:01:39.

На великих дистанціях бігуну важливо не просто швидко та правильно бігти, але й дотримуватися техніки дихання, бути витривалим, уміти правильно розподіляти свої сили, щоб гідно фінішувати. Малозначущих деталей тут немає — все однаково важливо. Тому ті, хто бігає на довгі дистанції, всебічно розвивають своє тіло: виконують силовий тренінг, тренують стійкість і мають високу мотивацію. У деяких випадках саме психологічний настрій може стати вирішальним.

Бажаєте підкорити свій перший марафон або ж просто бігати у своє задоволення? Тоді починайте власний шлях до неймовірних перевтілень разом з EVA Women Challenge. Мотивацію та безліч цінних порад знайдете тут, у нашому блозі, та групі у Facebook.

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Для даної сторінки обговорення закритіsdfsf