Визначення індексу маси тіла (ІМТ)

Диетолог

Привіт, шановні учасниці марафону! На зв’язку ваш надихаючий доктор Дар’я Лєвих.

Для того, щоб наша з вами подорож пройшла максимально корисно, захоплююче, легко і смачно прошу вас на початку шляху зробити важливе завдання.

Визначте свій індекс маси тіла (ІМТ)

Для цього свою вагу в кг розділіть на ріст у квадраті (в метрах).

Наприклад, вага 50 кг, зріст 158 см

50 / (1,58 * 1,58) = 20

Отримана цифра і є ваш ІМТ. В цьому випадку 20.

Ця цифра потрібна вам для того, щоб визначити наявність надмірної ваги, її дефіциту або ожиріння.

Перейдемо до розшифрування даних.

Варіант 1

Якщо ваш ІМТ менше ніж 19 – у вас дефіцит маси тіла. Значить в запропонованому меню вам необхідно збільшити кількість жирів у 2 рази (вершкового масла, оливкової олії), кількість білка в 1,5 рази (яйця, птиця, риба, морепродукти, бобові) і зменшити кількість овочів до 600 г на день. Також вам потрібно додати четвертий прийом їжі о 20-21 годині в вигляді кисломолочних продуктів.

Варіант 2

Якщо ваш ІМТ від 19 до 23 – у вас нормальна вага. Вам повністю підходить меню і розмір порцій. У вас повинно бути три повноцінних прийому їжі без перекусів. Увечері допускається кефір/йогурт без цукру, якщо є сильний голод.

Варіант 3

Якщо ваш ІМТ більше ніж 24 у вас є надлишкова вага і потрібно терміново активувати процеси жироспалювання. Ваше харчування по меню без вечірніх перекусів строго 3 прийому їжі на день!

Варіант 4

Якщо ваш ІМТ більше 28 вам необхідно звернутися до лікаря і здати необхідні аналізи, щоб виявити причину появи зайвої ваги і способи її корекції. Дане меню вам допоможе активізувати процеси метаболізму і гормонального здоров’я.