Поради для активних жінок від Libresse

Гінекологи запевняють, що місячні – це зовсім не привід відмовлятись від спорту та активного способу життя. Проте, який засіб обрати, щоб почувати себе впевнено? Розбираємось з всесвітнім брендом засобів жіночої гігієни – Libresse.

Гігієнічні прокладки є нйабільш поширеним засобом захисту для жінок, основне призначення яких надійно вбирати менструальну кров зовні. Основними перевагами прокладок є наступні:

  1. Надійно захищають білизну від протікань. Розмір прокладок дозволяє захистити більшу частину білизни від кровотечі, на відміну від тампонів. Важливо, обирати прокладку, яка надійно фіксується на білизні та не мнеться під час активних рухів.
  1. Прокладки більш безпечні для інтимної зони, бо дозволяють шкірі дихати та не подразнюють внутрішні стінки піхви. У цьому їх головна перевага та відмінність від тампонів. Обирайте прокладки з дихаючим верхнім шаром та м’якою поверхнею, щоб уникнути ризиків подразнення інтимної зони.
  2. Сучасні прокладки захищають від протікань при виділеннях будь-якої інтенсивності. Варто зважати, на власні особливості організму та обирати прокладки в залежності від інтенсивності виділень під час місячних.

Libresse певні, що виділення кожної жінки унікальні. Жінок позбавили необхідності рахувати краплі біля полиці та створили V-індикатор виділень, який показує як стікає кров в жіночому організмі. Чим вищий рівень червоного в V, тим більший рівень поглинання прокладки. Для помірних виділень обирай упаковку з двома червоними смугами, якщо інтенсивні — з трьома, якщо дуже інтенсивні — обирай прокладки з повністю червоним трикутником.

Основною перевагою прокладок є те, що менструальна кров за своєю природою повинна виходити назовні, а не накопичуватися в піхві разом з тампоном. На жаль, прокладки не можна використовувати коли хочеш поплавати в басейні або водоймі. Вони все ще можуть піддавати вас ризику інфекцій, якщо їх не змінювати з розумною періодичністю (кожні 3-4 години).

Крім того, прокладки можна використовувати в нічний час. Вночі під час місячних ти потребуєш більшого захисту. Потрібна прокладка, яка дасть максимум комфорту, не замнеться і захистить твою інтимну зону. Щоб ти спала спокійно всю ніч.  Якщо залишати тампони на ніч, підвищується ризик інфекцій. Так що більшість жінок мають в запасі нічні прокладки.

Тампони є улюбленим засобом для багатьох жінок за його непомітність та компактність. Основними їх перевагами є наступні:

  1. Відсутність відчуття вологості. Не всім приємно відчувати, як виділяється кров з піхви. Тампон – хороший спосіб запобігти цьому відчуттю.
  2. Непомітність. Якщо ви правильно вставили тампон (глибоко у піхву), ви його навіть не відчуєте. Проте не варто забувати, якщо не замінити тампон вчасно – високий ризик протікання або інфекції.
  3. Компактність та свобода рухів. Використання тампона під час активних дій має певну перевагу перед прокладкою. Разом з тампонами вам дійсно дається більше свободи в русі. Та й плавання буде комфортніше, враховуючи, що тампони захистять вас від протікання.

Часто, незручність використання тампона пов’язана з невмінням його вставляти. Піхва – чутлива зона. Якщо ви вставите тампон під неправильним кутом, ви можете зійти з розуму від дискомфорту під час рухів.

Також варто пам’ятати про ризик синдрому токсичного шоку, який часто пов’язують з використанням тампонів, особливо з дуже високим рівнем поглинання. При занадто тривалому знаходженні тампона в піхві, на ньому швидко розмножуються бактерії, а суперпоглинаючі тампони можуть подразнювати внутршні стінки піхви, в результаті чого бактерії потрапляють туди з кров’ю.

В інші дні циклу, для більш надійного захисту білизни можна використовувати щоденну прокладку.

Всі засоби інтимної гігієни мають свої переваги та недоліки. Для вибору «свого» засобу звертай увагу на особистий комфорт і здоров’я, а також обов’язково дослухайся до рекомендацій свого гінеколога.