Важко знайти спортсмена, який не хотів би досягнути ще більших результатів, ніж має на даний момент. Це стосується не тільки професійних атлетів, але й новачків. Якщо ви вирішили перевірити свою спортивну підготовку та взяти участь у марафоні, вам знадобиться добре попрацювати над собою. Для цього слід значно підвищити швидкість бігу та витривалість організму. Але робити це необхідно поступово, щоб не нашкодити своєму здоров’ю.
Витривалість для легкоатлетів має велике значення. Добре підготовлений спортсмен може витримувати інтенсивні фізичні навантаження певний проміжок часу без втрати працездатності, а вміння прискорюватись під час змагань допоможе досягти фінішу першим. Саме тому важливо розвивати ці якості, щоб при підготовці до марафону або змагань показати найкращий результат.
Якщо ви вирішили зайнятись бігом задля задоволення і підтримки свого здоров’я, вам буде достатньо занять в комфортному для вас режимі. Ви завжди можете поставити мету – пробігти марафон й розпочати активну підготовку до нього. І тут вже доведеться активніше попрацювати над розвитком важливих фізичних якостей.
Сьогодні існує багато способів покращити спортивні показники, але більшість із них може бути складною для новачків. Тому ми підготували три ефективних методи тренувань, які допоможуть вам стати більш швидкими та витривалими.
Його суть полягає у тому, що вам необхідно пробігти певну дистанцію змінюючи ритм бігу: спочатку рухайтесь у комфортному темпі, потім прискорюйтесь щосили й знову переходьте на спокійний режим тренування. Можна чергувати біг та ходу (наприклад, 2 хвилини інтенсивної пробіжки, 1 хвилина ходи), можна – швидкий біг та повільний. Здебільшого вибір залежить від вашої спортивної підготовки. Новачкам краще підійде варіант біг-хода-біг-хода, більш треновані атлети можуть чергувати ритми пробіжки. Головне – не перестаратися, не треба одразу змушувати організм працювати на межі можливостей. Пам’ятайте, що це може негативно зобразитися на самопочутті. Поступово підвищуйте активність тренувань. Коли ви зрозумієте, що вже звикли до певних навантажень, збільшуйте їх інтенсивність.
Регулярність – це ключ до успіху у будь-якому виді спорту. Трьох разів на тиждень буде достатньо, щоб добре адаптувати організм до навантажень. Обираючи такий метод занять, потрібно звернути увагу на котрій хвилині бігу ви починаєте втомлюватись. Зафіксуйте цей показник та завершіть тренування. В наступний раз додайте ще хвилину до пробіжки, потім ще. На наступному тижні можна додавати вже 2-3 хвилини й так далі. Вже через декілька місяців ви помітите, з якою легкістю ви можете подолати дистанцію, яка раніше вважалась просто нереальною.
Наприклад, виконуйте вибухові вправи, присідання, відтискання, також не нехтуйте велопрогулянками або іншими видами фізичної активності. Не давайте організму звикнути до одноманітних тренувань, тримайте його у формі. Таким чином ви зможете покращити свої спортивні показники та значно швидше досягти поставленої мети.
Такий комплексний підхід неодмінно дасть позитивні результати!
У наших розсилках — поради щодо тренувань, догляду за здоров’ям і красою. Приємні сюрпризи та безліч корисного контенту!