З природою не посперечаєшся: вона створила наш організм ідеальним. У ньому все взаємопов’язано та немає нічого зайвого. Наприклад, виділення себуму (тобто шкірного жиру) — це природний механізм, котрий зволожує шкіру, волосся та захищає наше тіло від інфекцій. Та що, коли сальні залози виробляють надто багато себуму й таким чином створюють безліч неприємностей у вигляді жирної шкіри та волосся? Сьогодні розглянемо 7 найбільш поширених причин швидкого забруднення шкіри голови й прикореневої зони, а також поговоримо про те, як зменшити жирність.
Кількість жиру, який виробляє шкіра голови й усього тіла, — це майже завжди генетична спадковість. Інші причини — проблеми зі здоров’ям, зміни в гормональному фоні, неправильний догляд, шкідливі звички.
Що робити. Якщо зі здоров’ям усе гаразд, просто прийміть це як даність. Намагайтеся не мити голову щодня та обирайте пишні зачіски замість гладких. Особливо уникайте кінського хвоста та інших, що передбачають туге зав’язування.
Ймовірно, ви знаєте та сумлінно виконуєте правило «зайвий раз не торкатись руками обличчя». Воно актуальне не тільки для карантину й не лише для обличчя. Кожного разу, коли ви чіпаєте своє волосся, шкірний жир з пальців потрапляє на нього. Більш того, під час поправляння зачіски та розчісування себум, котрий виробляє шкіра голови, розподіляється по коренях і довжині, створюючи ефект забрудненості.
Що робити. Позбавитися звички накручувати локон на палець і взагалі торкатися волосся. Розчісуйтеся не частіше 3–4 разів на день.
Волосся швидко стало жирним — ви його помили — дія шампуню посилила процеси вироблення жиру — і так по колу. Чим частіше мити локони, тим швидше вони брудняться.
Що робити. Спробуйте мити голову хоча б через день або два, і трохи пізніше локони будуть бруднитися не так швидко. Обирайте м’які шампуні для жирного волосся, які не пересушують шкіру голови.
Безліч жінок з жирним волоссям неправильно користуються зволожувальними засобами. У результаті замість бажаного здорового блиску та свіжості можна отримати надмірну жирність і обтяження.
Що робити. Не відмовляйтеся повністю від бальзаму, кондиціонеру чи маски для волосся. Просто наносьте їх лише на кінчики та правильно обирайте засоби з урахуванням свого типу волосся. Для жирного добре підходять легкий бальзам-кондиціонер Melica з екстрактами 12 трав та Bielenda BOTANIC FORMULA з лопухом і кропивою.
У щітки, якою ви розчісуєтесь, також є свої правила гігієни. Якщо невчасно доглядати за нею, на зубчиках чи щетинках осідає безліч забруднень, котрі не лише пришвидшують жирність, але й можуть стати джерелом інфекції.
Що робити. Слідкуйте за тим, щоб ваш гребінець був постійно чистим. Знімайте з нього волосся після кожного розчісування та періодично мийте водою з милом. Це правило слід виконувати всім, а особливо якщо у вас є лупа чи ранки на голові. До речі, лупа — це ще одна причина жирності. Якщо маєте цю проблему, докладіть зусиль, щоб позбутися її. Для початку спробуйте використовувати шампунь проти лупи.
Після миття волосся гарячою водою лишається відчуття свіжості та чистоти. Звісно, адже ви змили всю захисну плівку. І це дуже не подобається шкірі голови (а також обличчя й усього тіла) — вона відповідає посиленим виділенням сала. Дівчатам з жирним волоссям слід уникати будь-якої дії високих температур, у тому числі й фену на повній потужності.
Що робити. Слідкуйте за тим, щоб вода під час миття голови була ледве теплою. А після процедури ополосніть локони водою кімнатної температури. До неї можна додати пару краплин ефірної олії лимона або столову ложку натурального оцту. Якщо не можете обійтися без фену, обирайте мінімальну температуру або режим холодного повітря.
Нездорове харчування, часті стреси, вживання алкоголю та інші шкідливі звички негативно позначаються на стані всього організму, у тому числі на шкірі та волоссі.
Що робити. Слідкуйте за збалансованістю свого раціону. У ньому має бути максимум овочів і зелені, нежирне м’ясо, риба, каші. Докладно про це ми говорили у нашій статті «Правильне харчування — основа здоров’я і краси». Для зниження жирності шкіри й волосся вживайте достатньо продуктів, що містять цинк (курятина, яловичина, бобові, гарбузове насіння, йогурт, яйця), а також вітаміни А, В, Е, D. Намагайтеся уникати стресів та позбавитися шкідливих звичок.
Один із кращих способів поліпшити настрій, самопочуття та стан свого тіла — заняття спортом. Долучайтеся до EVA Women Challenge. Щотижня ми готуємо для вас корисні поради з тренувань, харчування, догляду за собою. А найактивніші учасниці отримують подарунки!
У наших розсилках — поради щодо тренувань, догляду за здоров’ям і красою. Приємні сюрпризи та безліч корисного контенту!