Комфортний захист: як усунути дискомфорт через потовиділення

Потовиділення — це нормальна і здорова функція нашого тіла, яка з’являється ще в дитячому віці. З її допомогою організм захищається від перегрівання і охолоджується, коли необхідно, — цей процес називається терморегуляція. Але при цьому виділення поту викликає дискомфорт, пов’язаний з мокрими плямами, неприємним запахом. Давайте розберемося, чому ми потіємо, чи варто з цим боротися та як можна зменшити дискомфорт, пов’язаний з цим явищем.

Що змушує нас потіти

Всі знають, що під час спеки й активних рухів тіло потіє — так організм намагається знизити його температуру. Також потовиділення є результатом емоційних сплесків (в тому числі стресів), вживання гарячих і гострих страв, деяких медичних порушень, наприклад, гормональних змін.

Чому тіло потіє під час занять спортом

Під час фізичних навантажень організм виділяє тепло й тіло перегрівається. Щоб підтримувати нормальну температуру, мозок посилає сигнали потовим залозам, у відповідь на які вони починають виробляти піт. Випаровуючись з поверхні тіла, рідина забирає з собою тепло, і в результаті відбувається охолодження.

Процес потовиділення дуже індивідуальний: хтось потіє більше, хтось менше. Під час інтенсивних занять спортсмени можуть втрачати до 10 л поту на день! Тому, щоб запобігти зневодненню, потрібно обов’язково пити воду, навіть якщо ви вважаєте, що потієте не дуже сильно.

Цікаво на тему:

Чи допомагає потовиділення схуднути

Думка про те, що рясне виділення поту сприяє схудненню, — не більше, ніж популярний міф. Насправді цей процес жодним чином не впливає на зниження ваги, не збільшує кількість витрачених калорій і не підвищує спортивні результати.

Як зменшити пітливість під час занять спортом

Після душу слід ретельно висушувати тіло рушником, щоб не дати розмножуватись бактеріям, що викликають запах. І, звичайно, користуватися засобами захисту — дезодорантом або антиперспірантом.

Дезодоранти містять або парфум, що маскує запах, або антимікробні компоненти, які пригнічують бактерії, що провокують запах. Найчастіше до їх складу входять і бактерицидні, і парфумовані речовини. У будь-якому випадку, дезодорант — це слабкий і короткочасний захист. Зате користуватися ним можна кілька разів на день.

Антиперспіранти впливають на сам процес потовиділення, тобто борються з вологими плямами. Для цього до їх складу додають солі цинку, алюмінію, цирконію, які розчиняються та перетворюються на гель. Він знижує виділення поту і легко змивається під час душу. Деякі засоби можуть також містити етиловий спирт, що допомагає їм швидше висихати на шкірі. А щоб уникнути сухості й подразнень, виробники додають до формул зволожувальні та доглядальні інгредієнти.

Цікаво на тему. Надійний і безпечний дезодорант: який він

Формати дезодорантів і антиперспірантів

Найчастіше ці засоби випускаються в таких формах:

  1. Крем — максимально точне нанесення й делікатний догляд за шкірою.
  2. Аерозольний спрей — найзручніший в застосуванні, адже швидко висихає та не вимагає контакту зі шкірою під час нанесення.
  3. Кулькові — простота і точність у використанні.
  4. Твердий стік — має велику площу контакту зі шкірою, легко наноситься всього 1–2 рухами.

Кожен вибирає свій формат, але найпопулярнішими лишаються аерозольні й кулькові засоби — ефективні та зручні.

Лінійка антиперспірантів Rexona MotionSense

«Розумна» формула MotionSense — це інноваційні мікрокапсули, в яких міститься максимум свіжості. Чому «розумні» — тому що вони підлаштовуються під ритм вашого життя: відкриваються під час активних рухів, вивільняючи заряд свіжості тоді, коли це необхідно.

У лінійці є багато різних форм і ароматів, один з яких — «Блакитний мак і яблуко» з ніжними фруктово-квітковими нотами. Відмінний варіант для цієї весни:

  • кульковий антиперспірант Rexona MotionSense Stay Fresh 48H — комфортне нанесення та надійний захист;
  • антиперспірант-спрей Rexona MotionSense — моментальне висихання без липкості чи дискомфорту.

У Rexona є ще багато інших продуктів — для чоловіків і жінок, проти поту й запаху, для захисту одягу від плям, з різними ароматами й зовсім без запаху. Більше засобів знайдете на сторінці бренду. EVAріанти на EVA.UA!

Коментарі

Коментарі сайту
Коментарі facebook
  1. Катя

    Здоров’я та краса

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Для даної сторінки обговорення закритіsdfsf