Детокс – гарна ідея?

Детокс дієти (на 3-9 днів) стали досить популярними, але чи найкращий це метод очищення організму?

Мої клієнти часто ставлять мені запитання, як правильно очищати організм, чи потрібна чистка перед процесом схуднення і що краще використовувати. Багато хто розглядає детокс, як панацею: і очистити організм можна, і заразом вагу зайву скинути вийде, і взагалі, чим суворіше дієта, тим краще ефект. Але чи дійсно чистки – корисний і настільки необхідний процес, як про них говорять. Нижче кілька причин, через які Ви, можливо, передумаєте очищатися. До того ж наведемо кращий приклад з очищення раціону харчування.

Уповільнення метаболізму

Деякі чистки є супер екстремальними: нічого, крім лимонної води протягом двох тижнів – ні, дякую! Майже всі детокс дієти вимагають різкого скорочення кількості споживаних калорій, що сповільнить метаболізм. Коли ви серйозно обмежуєте калорії (більше ніж на 1 день), ваше тіло переходить в “режим голодування”. Він всіма силами намагається утримувати енергію, яка у нього є. В результаті, вага, яку можна втратити, ймовірно, буде поєднанням ваги, води і м’язової маси, а не жиру. Втрата м’язової маси уповільнює ваш метаболізм ще більше. Саме через уповільнення метаболізму, після очищення, як тільки ви перейдете до звичайного харчування, швидше за все ваш організм буде набирати вагу.

Необов’язковий детокс

Людське тіло має унікальну властивість – самоочищення від токсинів. Наш кишківник, нирки і печінка активно працюють, щоб відфільтрувати те, що нашому тілу не потрібно. Тому, якщо ви не маєте проблем зі здоров’ям, робити очищення не потрібно, адже ваш організм самостійно з цим справляється.

Дефіцит поживних речовин

очищення організму

Намагаючись обмежити себе у споживанні багатьох продуктів харчування, вам буде не вистачати необхідних поживних речовин для оптимальної роботи організму. Вони дуже важливі для нас, адже приймають участь у засвоюванні деяких вітамінів, загальній роботі гормональної системи та у регулюванні обміну речовин. Не слід відмовлятися від білкових продуктів, це також не піде вам на користь, вони необхідні для побудови і підтримки м’язів і інших тканин. Як ви вже помітили, раціон все ж таки повинен бути збалансованим та багатим на мікроелементи та вітаміни.

Здорові правила харчування для очищення організму

Занадто суворий детокс може нанести шкоду здоров’ю та негативно відобразитись на самопочутті. Якщо ви все ж таки бажаєте провести чистку, тоді краще спробуйте скорегувати свій раціон правильно, наповнивши його корисними речовинами.

Їжте менше таких продуктів як:

  • сіль,
  • цукор,
  • оброблені харчові продукти на промисловості,
  • алкоголь,
  • насичені жири.

За основу раціону беріть:

  • фрукти,
  • овочі,
  • цільнозернові продукти,
  • білкові продукти (наприклад, куряча грудка і квасоля).

Іноді перегляд вашої дієти, очищеної від шкідливих наповнювачів, буде корисним нагадуванням про те, скільки разів в офісі ви потягнулися за цукеркою або скільки жирної їжі було з’їдено за день. Харчуючись багатими на клітковину продуктами та вибивачі денну норму чистої води, ваш організм не буде потребувати очищення.

Поради надала Ірина Гудим – експерт EVA Women Challenge у напрямку «Правильне харчування».