Біг став одним із найпопулярніших видів спорту у світі. І навіть зима — не перешкода на шляху до тренувань, якщо приділити трохи часу підготовці. Про це ми говорили в блозі EVA Women Challenge — «Що потрібно знати про тренування взимку». А сьогодні хочемо докладніше обговорити важливу деталь зимової екіпіровки бігуна — взуття. А також те, чим відрізняються зимові бігові кросівки та як обрати підходящий варіант.
У теплі, сухі зимові дні можна обійтися і звичайним біговим взуттям. А якщо ви плануєте тренуватися в нестандартних погодних умовах, тоді спеціальні кросівки точно необхідні.
У морозну погоду першими відчувають холод кінцівки. Тому навіть якщо надіти під звичайні бігові кросівки теплі шкарпетки, це не дасть нічого, крім перегрівання та підвищеної вологості. А далі мокрі ноги моментально остигають і переохолоджуються.
Тож якщо ви вирішили продовжувати бігати взимку за будь-яких умов, подбайте про підходяще взуття. При виборі варто звернути увагу на такі деталі:
Цікаво на тему: Яким має бути взуття для бігу?
Звісно, взимку теж можна віднайти суху ґрунтову чи асфальтовану доріжку, але частіше за все на шляху бігуна зустрічається утоптаний сніг, місцями калюжі. Зберегти ноги сухими допомагає взуття з мембранного матеріалу. Це особлива тканина, на поверхні якої є безліч мікропор. Через них волога зсередини виводиться назовні, але не потрапляє ззовні всередину.
Деякі спортивні бренди пропонують також кросівки зі спеціальною пропиткою. По суті вона працює так само, як мембрана: не пропускає вологу ззовні й допомагає зберегти ноги сухими.
Інша проблема бігу взимку — коли бризки потрапляють всередину кросівок через верх. Щоб запобігти намоканню ніг, можна пошукати спеціальне взуття з високим манжетом, що захищає щиколотки від води та холоду.
Бігати по снігу та ожеледиці — досить небезпечне заняття. Тож якщо у вас ще немає достатнього досвіду, почніть із занять у приміщенні, наприклад, на біговій доріжці. Про особливості тренувань на вулиці та біговій доріжці можна дізнатися з цього нашого матеріалу.
Ну, а якщо ви вирішили ні в якому разі не припиняти тренування на свіжому повітрі навіть взимку, подбайте про те, щоб ваші кросівки забезпечували хороше зчеплення з поверхнею. Для цього варто вибирати взуття з протектором. Бажано, щоб він знаходився на всій поверхні підошви: спереду, ззаду, по центру, з боків.
Крім протектора, забезпечувати хороше зчеплення допомагають шипи. Можна купити взуття з уже шипованою підошвою або придбати спеціальні накладки з шипами.
Зверніть увагу також на м’якість підошви. Це особливо важливо, якщо в холодну погоду ви бігаєте на розчищеній асфальтованій чи плитковій доріжці. У такому разі підошва кросівок має бути достатньо товстою та м’якою, щоб не замерзати та не твердіти на холоді, забезпечуючи правильну амортизацію.
Висновки
Спеціальне взуття для пробіжок взимку — це зручно та безпечно. У порівнянні зі звичайними кросівками, в зимових вам буде тепліше, і ви відчуватимете себе комфортніше навіть бігаючи по снігу. Та й сам по собі зимовий біг — те ще випробування, проходження якого може стати ще одним приводом для гордості та впевненості в своїх силах.
У наших розсилках — поради щодо тренувань, догляду за здоров’ям і красою. Приємні сюрпризи та безліч корисного контенту!
Коментарі покищо відсутні
Для даної сторінки обговорення закритіsdfsf