Як позбутися випадіння волосся в міжсезоння

Зміна пір року запускає в нашому організмі багато різних процесів. Хтось помічає підвищення апетиту і, як наслідок, збільшення об’ємів тіла, інші страждають від ламкості нігтів і випадіння волосся. Останнє викликає багато неприємних емоцій, і як зупинити цей процес, розберемося сьогодні в блозі EVA Women Challenge.

Причини випадіння волосся

Щодня ми можемо втрачати від 50 до 100 волосин. Це нормальний процес оновлення, і слідом за випадінням вони починають відростати. Однак якщо ви помічаєте, що втрата волосся стає інтенсивною та неконтрольованою, можливо, причина цієї проблеми — у здоров’ї організму (ослаблення імунітету, порушення метаболізму або балансу гормонів, надлишок або дефіцит важливих нутрієнтів, проблеми з ШКТ тощо). У такому випадку варто звернутися до лікаря, щоб виявити й усунути проблему.

Якщо зі здоров’ям все гаразд, причиною випадіння можуть бути:

  • несприятливі екологічні обставини;
  • пошкодження волосся фарбуванням, хімічною завивкою, частим або неправильним використанням стайлера тощо.

Крім того, є також суто «міжсезонні» чинники:

  • перепади температур;
  • пересушене повітря в приміщенні;
  • природне уповільнення процесів обміну речовин в організмі;
  • загальний психологічний стан, стрес.

Читайте також: Як ефективно прискорити ріст волосся

Як зменшити випадіння волосся в міжсезоння

Серед загальних порад по догляду за волоссям — носіння головного убору, масажі шкіри голови, щадна сушка негарячим феном, правильне миття й уникнення тугих зачісок (афрокосичок, джгутів, високого хвоста). Усе це треба робити в будь-яку пору року, а восени та навесні — особливо.

Очищення й догляд

Мити голову краще ледь теплою водою, намилювати двічі й ретельно обполіскувати. Для очищення варто вибрати хороший шампунь проти випадіння, наприклад, від GEN 96 genetic lab з лінійки Anti-Hair Loss & Faster Hair Growth. До неї увійшли шампунь, кондиціонер та ампули для волосся, які зупиняють випадіння та прискорюють ріст.

Пофарбовані й довгі локони не варто розчісувати мокрими — потрібно дати їм висохнути або хоча б підсохнути природним шляхом. А потім можна укладати. Нормальний і жирний тип волосся зазвичай легко переносять сушку феном, а якщо у вас сухе, спробуйте висушити його теплим рушником.

Розчісування

Якщо ваше волосся не дуже жирне, розчісуйте його частіше, ніж зазвичай. Цей процес як масаж голови покращує кровообіг, і волосяні цибулини отримують більше харчування. До речі, на EVA.UA знайдете багато недорогих і хороших масажних щіток.

Плюс під час розчісування секрет сальних залоз розподіляється по волоссю, що також корисно. Єдине, що власницям жирного волосся варто бути обережніше з цим, оскільки часте розчісування може посилити роботу сальних залоз і прискорити забруднення коренів.

Читайте також. Нездоровий блиск: чому волосся швидко жирніє і як цього уникнути

Фарбування

Якщо ви регулярно фарбуєте волосся, придивіться до більш щадних методів, наприклад, до безаміачних фарб. Такий варіант фарбування дозволяє зберегти структуру волосся та поміняти колір без відчутних наслідків у вигляді сухості й ламкості. Виробники також часто додають до своїх продуктів доглядальні компоненти, натуральні олії тощо. В результаті волосся отримує блиск, гладкість і доглянутий зовнішній вигляд.

Інший варіант дбайливого фарбування — відтінкові засоби. Відмінність такого фарбування від перманентного або безаміачного полягає в тому, що тонік лишається виключно на поверхні волосся, не проникаючи до його структури, а натуральний пігмент всередині волосків взагалі не зачіпається.

Тонік допомагає змінити лише відтінок волосся (з брюнетки в блондинку перефарбуватися не вдасться) і швидко вимивається шампунем (за один або кілька разів — залежить від обраного засобу). Хороша ідея для тих, хто бажає поекспериментувати з образами та зберегти здоров’я волосся.

Харчування

Ці продукти корисні для росту волосся та здоров’я в цілому:

  1. Жирна риба. Багата на поліненасичені жирні кислоти омега-3, містить багато білка, заліза, вітаміну В12. Вони корисні для шкіри голови й волосяних цибулин. Якщо жирну рибу ви не їсте, додайте до свого раціону лляну олію.
  2. Горіхи. Регулярно вживайте різні види: кеш’ю та мигдаль (цинк), бразильський горіх (селен) і грецький (омега-3 кислоти).
  3. Цільнозернові продукти. У них містяться вітаміни групи В, залізо, цинк, які вносять чималий вклад у зміцнення волосся.
  4. Нежирне м’ясо птиці, наприклад, грудка — хороше джерело білка, головного будівельного матеріалу волосся. М’ясо птиці ще хороше тим, що воно містить залізо з високим рівнем біодоступності, тобто те, що легко засвоюється організмом.
  5. Зелені овочі: салат, шпинат, рукола, броколі містять залізо, кальцій, вітаміни А і Е. Останні беруть участь у процесі роботи сальних залоз і вироблення шкірного сала — природного зволожувача для волосся.

Серед корисностей для волосся також яйця, молочні продукти та бобові. У підсумку можна сказати, що як такої спеціальної дієти для волосся немає. Потрібно просто збалансовано харчуватися, і весь організм, у тому числі й волосся, будуть отримувати необхідні речовини.

Активність

Тренування теж впливають на здоров’я волосся. Покращений кровообіг стимулює волосяні фолікули, тому йога, аеробіка, пробіжки позитивно позначаються на всьому організмі й волосяних фолікулах зокрема. Активності знижують стрес, покращують обмін речовин і нормалізують сон.

Водночас надмірні навантаження можуть і нашкодити. Наприклад, підвищена пітливість створює сольову маску, яка негативно позначується на здоров’ї волосся. Тому на час занять краще збирати його у хвіст, щоб знизити контакт з потом, а після тренування — очищувати м’яким шампунем.
Читайте також. Особливості тренувань восени: одяг, взуття, корисні поради

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Для даної сторінки обговорення закритіsdfsf