Монодієти: в чому криється небезпека

У бажанні схуднути деякі жінки шукають чарівні способи, які б допомогли отримати бажаний результат за лічені дні. Одним із таких засобів є монодієти, або монокомпоненті дієти, тобто вживання лише одного продукту протягом певного часу (зазвичай від 1 дня аж до 2 тижнів). І дійсно, якщо протягом кількох днів їсти лише яблука чи кефір, можна втратити кілька кілограмів. Але разом зі схудненням можна отримати ще й погіршення стану шкіри, випадіння волосся та навіть проблеми зі здоров’ям.

Що таке монодієта

Це така система харчування, коли в раціоні є лише один продукт. Найбільш популярними стали кефірна, рисова, яблучна, сирна, гречана дієти. Слід сказати, що вони є досить жорсткими і насправді призначаються з метою очищення організму. А дотримуватися їх можна не довше, ніж 1–2 дні.

Утім, з часом монодієти почали використовувати для схуднення, а їхня тривалість збільшилася до 3–5, а іноді навіть 7 днів. Існує також пом’якшений варіант такого харчування, коли до одного основного продукту можна додавати невелику кількість інших. Таку дієту радять застосовувати протягом 1–2 тижнів. Але і перший, і другий варіанти є однаково шкідливими.

Шкода монодієт

Під час такого суворого обмеження людина харчується дуже одноманітно. І її раціон не в змозі дати організму мінімальну кількість вітамінів, мінералів, білків, жирів та вуглеводів, необхідних для підтримки здоров’я. Адже не існує жодного продукту, який би містив усе це в необхідній кількості.

Дієтологи та гастроентерологи зауважують, що максимальний час, який можна провести на монодієті, — 1–2 дні. І тоді це вже не система харчування, а звичайні розвантажувальні дні. Таким «відпочинком» для організму краще не захоплюватись, адже це випробовування може призвести до зниження працездатності, відчуття втоми, безсоння, дратівливості та погіршенню самопочуття.

Крім того, різке зниження калорійності раціону хоч і дає бажаний ефект схуднення, та тримається він зовсім не довго. Варто лише повернутися до нормального режиму харчування, і організм дуже швидко повертає всі втрачені запаси. А все тому, що після суворого обмеження апетит стає значно сильнішим, а обмін речовин — повільнішим. Тож цілком закономірно, що після монодієти людина не просто повертає втрачені кілограми, але й отримує ще кілька зайвих.

Якщо ви бажаєте мати не лише струнку фігуру, але й здоровий вигляд і гарне самопочуття, подбайте краще про збалансоване, різноманітне харчування та активний спосіб життя. У цьому допомагають регулярні заняття спортом, серед яких можна обрати ті, які будуть приносити вам задоволення: пробіжки на вулиці, ранкова зарядка, піші прогулянки, плавання в басейні, тренування у спортзалі, фітнес, йога. А експерти проекту EVA Women Challenge допоможуть вам фаховими порадами для того, щоб підтримувати мотивацію та дійти до бажаного результату.

Долучайтеся, якщо ви ще не з нами!