Тема больових відчуттів у колінах після бігу знайома багатьом бігунам-початківцям. Іноді цей біль навіть стає причиною відмови від тренувань. Щоб ваші пробіжки приносили тільки позитивні емоції та користь для здоров’я, слід визначити причину появи болю в колінах та усунути її. Ось найпоширеніші з них.
При слабкості нетренованих м’язів на суглоби під час бігу приходиться надмірне навантаження. В результаті цього вони й починають боліти. Щоб вирішити цю проблему, окрім пробіжок, слід робити регулярні розтяжки (наприклад, займатися з йогою) та додатково тренувати м’язи. А перед пробіжкою не забувати робити розминку, щоб розігріти їх.
Звісно, що для занять потрібно мати бігові кросівки. А оскільки стопа кожної людини є індивідуальною, то обирати взуття найкраще за допомогою спеціальної доріжки, що вимірює вашу пронацію.
Пронація — це спосіб постановки вашої стопи під час ходіння чи бігу. Найпростіший спосіб визначити свою пронацію — намочити ступню й постояти кілька секунд на аркуші щільного паперу, щоб віддрукувався слід.
У вирішенні цієї проблеми також можуть допомогти ортопедичні устілки.
Ще один нюанс: бігове взуття, як і будь-яке інше, має свій ресурс — певну кількість кілометрів (700, 800, 1200 і т.д.), заявлену виробником. З часом, коли кросівки зношуються, посилюється навантаження на наші м’язи та суглоби — це відчувається через біль у колінах після бігу.
Якщо ви, наприклад, тривалий час вели малорухливий спосіб життя, а потім почали різко бігати по кілька кілометрів на день. Таке різке й надмірне навантаження може нанести серйозний удар по нетренованим колінним суглобам. Щоб не нашкодити своєму здоров’ю, тренування мають бути збалансованими, а між ними тіло має відпочивати та відновлюватися. Щоб уникнути травм, новачкам радять збільшувати кілометраж не більш як на 10% на тиждень.
Найбільш травматичною поверхнею для бігу вважаються бетон та плитка. Трохи м’якшим, та все одно не найкращим варіантом є асфальт. Навіть з ідеальною технікою та взуттям біг на цих поверхнях може призвести до травми. Щоб уникнути цього, по можливості обирайте для пробіжок ґрунтову доріжку в лісі чи парку.
Наше тіло — це складна система, частини якої тісно пов’язані між собою. Якщо коли-небудь ви мали травми стоп, тазу, спини, колін, сьогодні вони можуть нагадувати про себе через біль у колінах після бігу. Рішення — звернутися до лікаря-ортопеда чи травматолога, щоб установити діагноз та вирішити цю проблему.
Техніка, в якій ви бігаєте, може бути на 100% правильною, але це не є гарантією того, що вона вам підходить. Подивіться на професійних спортсменів: вони всі бігають по-різному. Це означає, що кожній із з нас потрібно підібрати свою комфортну техніку, яка нам підходитиме.
Біль у колінах після бігу може бути й «хорошим», наприклад, коли болять м’язи через накопичення в них молочної кислоти. З часом, після регулярних тренувань такий біль виникає все рідше й проходить сам собою.
Адаптаційні болі в суглобах можуть виникати у тих, хто ніколи раніше або тривалий час не займався спортом. Такі відчуття виникають лише в обох колінах та не мають чітко визначеної больової точки. Проходять вони, як правило, за один — два дні після тренування. У такому разі вам слід розпочинати з мінімального навантаження.
Якщо ж ви відчуваєте різкий біль у певній точці або больові відчуття виникають лише в одному коліні, слід обов’язково звернутися до лікаря, щоб установити точний діагноз та отримати кваліфіковане лікування.
А ми бажаємо бути здоровими й бігати лише в задоволення!
В наших рассылках - советы по тренировкам, уходу за здоровьем и красотой. Приятные сюрпризы и множество полезного контента!