Нещодавно ми проводили опитування в Facebook EVA Women Challenge і визначили, що наші підписниці переважно займаються спортом вдома. І це добре, адже домашні тренування мають цілу низку переваг, серед яких:
• економія часу;
• заощадження коштів;
• відсутність зайвих незручностей.
Давайте зупинимося на кожній із них та з’ясуємо всі причини, через які дівчата обирають заняття вдома. А якщо до цього часу ви займалися тільки в залі, на вулиці чи в басейні, можливо, наша стаття надихне вас на те, щоб спробувати також і домашні тренування цієї зими.
Якщо ваше тренування триває близько години, то вдома на нього ви витратите, окрім того, ще 5–10 хвилин, доки перевдягнетеся й увімкнете улюблену музику. Усього 65–70 хвилин.
Розглянемо годинне заняття в залі. Дорога до тренажерки — 15–20 хвилин в один бік, тобто плюс 30–40 хвилин до загального часу. Переодягтися — це ще 10 хвилин. Очікування, доки звільниться тренажер, розмова з тренерами чи знайомими до, під час або після заняття і т.д. У середньому таке тренування «на годину» займає більше двох годин.
При цьому багато людей стверджують, що вони дуже зайняті й часу на спорт катастрофічно не вистачає. У такому випадку домашні заняття — чудове рішення для того, щоб підтримувати своє тіло у формі, мати гарний настрій і самопочуття, не витрачаючи на це купу часу.
Ще одна розповсюджена причина того, що домашні тренування — гарний вибір, є економія коштів. Адже не потрібно купувати абонемент, щоб долучитися до тих, хто займається в спортзалі. Й тому домашні заняття — це не лише комфортне середовище, але й економія.
Більшість клубів мають формат безлімітного доступу (або доступу у визначений час), й абонементи продаються мінімум на місяць, максимум — на рік. Один раз оплачуєте — і ходите хоч кожного дня. Та чи справді ви займаєтесь щодня? Звісно, що ні. А вартість абонемента це не враховує.
У спортзалі довкола вас займаються й інші люди, які потіють, чхають та кашляють. А якщо це зимовий час, коли імунітет у багатьох ослаблюється, то скупчення випадкових людей є прямим шляхом до захворювань. Тому домашні тренування — це ще й спосіб уникнути вірусних чи інфекційних хвороб.
Навіть якщо ви займаєтесь у своє задоволення й не маєте на меті схуднути, то займаючись спортом, ви все одно потієте, напружуєтесь, і можливо, не бажаєте, щоб хтось спостерігав за вами. Тренуючись вдома, можна уникнути цього й повністю зосередити увагу на правильному виконуванні вправ.
Окрім того, у спортзалі вам доводиться залишати особисті речі у шафках, котрі, як відомо, не надто добре захищені, навіть незважаючи на замки. Вдома такої проблеми взагалі не існує. А ще є ще безліч індивідуальних причин, через які жінки займаються спортом вдома: маленька дитина, котру немає з ким залишити, відсутність гарної спортзали недалеко від дому, бажання самим обирати музику, під яку займатися, і т.д.
Ідеально для тренування вдома вам потрібно подбати лише про кілька пунктів:
• спорядження (гантелі або пляшки з водою, скакалка тощо);
• тренувальний килимок;
• відео з програмою заняття та рекомендації від EVA Women Challenge.
Наші експерти охоче діляться фаховими порадами, щоб ваші тренування були результативними. А поки ми очікуємо на старт нового сезону проекту, ви легко та комфортно можете займатися в будь-якому зручному місці.
Бажаємо приємних та корисних тренувань!
В наших рассылках - советы по тренировкам, уходу за здоровьем и красотой. Приятные сюрпризы и множество полезного контента!