Спортивне харчування для бігунів: чи потрібно воно взагалі?

Головна Новини Спортивне харчування для бігунів: чи потрібно воно взагалі?

Біг – дуже корисний та всім доступний вид фізичних навантажень. Кожен охочій має змогу купити спеціальні кросівки, вдягнути зручний спортивний одяг і розпочати тренування. З наближенням весни можна побачити все більше людей, які виходять на ранкові пробіжки. Хтось тренується за для задоволення, а хтось – для покращення своїх спортивних показників й для підготовки до змагань.

Кожен спортсмен, який бажає досягти певних результатів, повинен не тільки регулярно тренуватись, але й стежити за своїм харчуванням. Як показує практика, багато хто просто не встигає своєчасно поїсти чи взагалі пропускає повноцінний прийом їжі. Слід пам’ятати, що біг – це енерговитратний вид спорту, тому важливо своєчасно поповнювати запаси «палива» в організмі. Саме через це багато спортсменів заручаються допомогою спортивного харчування. Команда Eva Women Challenge підготувала для вас невеличкий огляд харчових добавок для бігунів.

Для чого потрібні спортивні БАДи та кому вони протипоказані?

Перед тим, як дізнатись про основні види спортивного харчування, слід розібратись з тим, чи всім їх можна приймати та як такі добавки впливають на організм.

Не важливо яким видом бігу ви займаєтесь, адже в любому випадку організм піддається неабияким навантаженням, поглинає багато енергії, потребує певної кількості поживних та біологічно активних речовин для відновлення свого стану. Тому БАДи в сучасному спорті так популярні серед атлетів. Вони не мають негативного впливу на організм та здатні значно покращити результати тренувань, збільшити витривалість, прискорити відновлювальні процеси, захистити опорно-рухову систему і не тільки.

Людям з патологіями  серцево-судинної системи, шлунку, печінки, з діабетом та іншими хронічними захворюваннями не рекомендується вживати спортивне харчування без попередньої консультації лікаря. Також не слід забувати, що в залежності від поставленої мети обираються БАДи. Їх дуже багато і кожні з них відповідають за регулювання певних функцій організму. Тож не ризикуйте своїм здоров’ям, краще зверніться за допомогою до кваліфікованих фахівців. Обов’язково ознайомтесь зі складом таких товарів, адже якщо ви маєте непереносимість одно з компонентів, тоді слід утриматись від покупки.

Спортивне харчування для бігунів

Спортивне харчування для бігунів

Все ж таки вирішили хоч трошки розібратись в спортивному харчуванні? Спочатку варто розуміти з чого воно складається, як впливає на організм і коли його доцільно приймати. Розпочнімо з основних та популярних БАДів для тих, хто активно займається бігом.

  • • Препарати для зв’язок та суглобів (хондропротектори). Не секрет, що під час пробіжок більша частина навантажень припадає саме на опорно-рухову систему. Тому важливо її захистити від виникнення запалень та інших небажаних проблем;
  • • Протеїн. Білки дуже важливі для всіх спортсменів. Вони дозволяють збільшити та укріпити м’язову масу. Також прийом протеїнових коктейлів дуже важливий для попередження катаболізму (процес розпаду м’язової тканини після інтенсивного тренування). Білкові харчові добавки можна приймати замість перекусу, також за годину до та після тренування;
  • • L-карнітин. Буде доречним для тих, хто прагне позбавитись зайвої ваги. Він абсолютно безпечний, адже вважається природною амінокислотою, яка стимулює активний розпад жирової тканини. Таку дієтичну добавку приймають за 30-40 хвилин до тренування;
  • • Передтренувальні комплекси. Їх споживають задля підвищення витривалості, фізичної активності, для покращення тренувальних показників та прискорення відновлювальних процесів. Рекомендують приймати до або під час занять;
  • • BCAA. Даний комплекс незамінних амінокислот потрібно вживати для швидкого відновлення організму після бігу, збільшення силових показників, для синтезу м’язового білка й не тільки. Можна вживати до та після бігу;
  • • Вітамінно-мінеральні комплекси. Не слід забувати, що організм завжди потребує певну кількість вітамінів і мінералів. Це зумовлено тим, що вини беруть безпосередню участь в обміні речовин, регулюють багато процесів в організмі та покращують його роботу. Оптимальний режим прийому – зранку під час або одразу після сніданку.

Не забувайте, що спортивне харчування – це лише доповнення до основного раціону, тому саме вам вирішувати доцільність його прийому. Безумовно, вони допоможуть значно поліпшити результативність тренувань та скоротять період відновлення, але все ж таки не питайтеся самостійно приймати будь-які БАДи без перевірки стану здоров’я. Тільки правильний підхід до тренувальних процесів і способу харчування приведе вас до омріяної цілі.


 

Рекомендовані статті:

дієтолог харчування