Навіщо потрібен план тренувань

Напевно, ви й раніше ставили собі питання про те, навіщо потрібна програма тренувань. Одразу забігаючи наперед, скажемо, що насправді вона необхідна не всім. Про те, коли без програми не обійтися, а коли можна займатися без неї, читайте в нашій новій статті.

Що таке програма тренувань?

Якщо говорити простими словами, то програма тренувань — це план, завдяки якому ваші заняття перестають бути хаотичними, а стають більш зрозумілими та послідовними. За допомогою правильно підібраної програми тренувань можна досягати різних цілей: схуднути, набрати м’язову масу тощо. Звісно, що для різних цілей потрібні різні програми. А складатися вони мають з урахуванням особливостей вашого тіла та стану здоров’я.

Спорт — це серйозна наука про можливості людського тіла, яка розвивається вже багато років і не стоїть на місці. Вона опирається на наукові знання з анатомії, фізіології, дієтології, біохімії. Тож якщо все правильно спланувати, можна досягти набагато більших та швидших результатів.

Як скласти програму тренувань?

У залежності від бажаного результату програму тренувань потрібно складати за участі професійного тренера. Для новачків це найкращий варіант. Другий спосіб — підгледіти готову програму занять в інтернеті. Можна також читати та спілкуватися в тематичних спільнотах, де тренери дають рекомендації. Такий варіант теж може бути зручним та ефективним як для новачків, так і для тих, хто вже має спортивний досвід.

Що має входити до програми тренувань?

програма тренувань

  1. Комплекс вправ для розминки й заминки.
  2. Оптимальні навантаження для досягнення певної мети. При цьому програма має передбачати поступове збільшення навантажень.
  3. Прорахований і збалансований режим тренування й відпочинку, коли організм відновлюється.
  4. Правильний режим харчування.
  5. Також добре вести щоденник тренувань, де будуть записані ваші параметри, досягнення, навантаження.

Професійні поради експертів з психології, спорту і харчування, завдання на кожен день, щоденник тренувань — усе це та навіть більше ми приготували для вас у проекті EVA Women Challenge! Долучайтеся до нашої спільноти, якщо ви ще не з нами 😉

Коли програма тренувань не потрібна?

В ідеалі краще все ж займатися за програмою, але іноді без неї можна й обійтися.

  1. Якщо ви займаєтесь із невеликим набором вправ і вони ніколи не змінюються.
  2. Ви займаєтесь просто у своє задоволення, і вам неважлива кількість повторів та підходів. А впродовж заняття керуєтеся лише своїми відчуттями.
  3. Вам не потрібен результат. Наприклад, якщо ви вже досягли бажаного ефекту і тепер займаєтесь просто для того, щоб його зберегти. Підтримувати завжди простіше, аніж досягати.

Отже, програма тренувань — це план занять, відпочинку та харчування, який допомагає займатися ефективно. В ідеалі програма тренування має складатися фахівцем. А ще вона гарно мотивує, дисциплінує, робить заняття різноманітними та цікавими. Але найголовніше — правильні заняття спортом та спосіб життя дають чудовий результат. Ніщо так не мотивує, як гарні здобутки, тож ставте для себе нові цілі й упевнено досягайте їх!