Дезодорант — незамінний аксесуар для жінок і чоловіків, а особливо для тих, хто займається спортом. Тож ми вирішили розібратися, на що перш за все звернути увагу, як обрати надійний та безпечний дезодорант і які форми захисту пропонують популярні бренди.
Перш за все, слід навчитися розрізняти ці два різновиди.
Антиперспірант подавляє або зменшує функцію потових залоз і таким чином перешкоджає надмірному потовиділенню. Його дія більш тривала, а захист — надійніший, аніж у другої категорії засобів. Використовується один раз на день (краще ввечері).
Дезодорант блокує неприємний запах, борючись із бактеріями, але при цьому не захищає від мокрих плям. Цей косметичний продукт створює на шкірі солоне або кисле середовище, в якому бактерії не можуть розмножуватися. Діє менш ефективно порівняно з антиперспірантами.
Принцип дії дезодорантів полягає в боротьбі з бактеріями — причиною запаху. До складу цих засобів можуть входити спирт, триклозан та інші антибактеріальні компоненти, що створюють непридатний для життя бактерій рівень рН.
Головні компоненти антиперспірантів — солі алюмінію та цирконію, котрі проникають всередину потових каналів і знижують активність потовиділення. До недавнього часу існувала думка, що вони шкідливі для здоров’я, але вона спростовується багатьма фахівцями через брак доказів.
Ефірні олії, натуральні екстракти допомагають у боротьбі з потом і запахом. Наприклад, чайне дерево додатково бореться з бактеріями; сода, крохмаль знижують потовиділення; екстракт ромашки, вітамін Е заспокоюють шкіру. Такі природні компоненти діють на шкіру дуже м’яко, але й борються з запахом менш ефективно, тому зазвичай застосовуються як допоміжні.
Найкращий варіант — обрати безпечний і надійний антиперспірант, котрий підходить і для постійного використання, і для днів тренувань. Ми дібрали кілька продуктів у різних форматах, щоб вам було простіше обрати той, що буде комфортним саме для вас.
Більшість спреїв діють як дезодоранти, але останнім часом з’явилися й такі, що борються саме з потовиділенням. Засоби у формі спрею комфортно використовувати. Але варто бути уважними під час розпилювання, щоб дрібні часточки випадково не потрапили в дихальні шляхи.
Ідеальний для щоденного використання: не сушить шкіру, містить лише безпечні компоненти, не бруднить одяг. Приємний бонус — корисні для шкіри вітаміни Е, F і тонкий аромат.
Бореться з бактеріями — причиною запаху, й водночас піклується про красу та доглянутість шкіри під пахвами.
Перевага роликових, або кулькових, засобів — у тому, що вони рівномірно розподіляють рідину по шкірі. Тому їхня дія є більш ефективною порівняно зі спреєм. При цьому ролик контактує зі шкірою, й тому його нанесення є не таким гігієнічним, як у спреїв.
Цей різновид дезодорантів / антиперспірантів випускається у твердому форматі. Їхній плюс — у тому, що вони рівномірно розподіляються, як кулькові, але, на відміну від останніх, не потребують часу на висихання. Ймовірно, саме через цю особливість стіки є одними з найпопулярніших.
нейтралізує бактерії, захищає від поту та запаху й водночас піклується про належний рівень зволоженості шкіри. Діє до 48 годин.
Весна вже на порозі, а разом із нею — черговий старт проекту EVA Women Challenge. Тож будьте готовими до нових тренувань і слідкуйте за нашими оновленнями в соцмережах.
У наших розсилках — поради щодо тренувань, догляду за здоров’ям і красою. Приємні сюрпризи та безліч корисного контенту!