Як правильно обирати сухофрукти

Як правильно обирати сухофрукти

Сухофрукти можуть бути неймовірно корисними, якщо їх правильно вживати. Вони дуже компактні, прекрасні на смак та чудово підійдуть для того, щоб перекусити! Саме за ці якості сухофрукти так усі полюбляють, незалежно від віку.

Але не все так просто. На жаль, багато виробників занадто творчо підходять до процесу виготовлення сухофруктів, додаючи до них різні хімічні речовини, через які продукт стає не просто не корисним, а й небезпечним для здоров’я. Щоб принести тільки користь, а не шкоду своєму організму, потрібно дуже уважно і з певними знаннями підійти до вибору сухофруктів для свого столу.

Курага

Її часто називають урюк або кайса.

Лише п’ять сушених абрикосів зберігають в собі денну норму таких мікроелементів, як калій, який відповідає за хороший водний баланс в організмі, і залізо, без якого не може утворюватися гемоглобін. Курага має в своєму складі каротин, пектин, вітамін C, дуже важливі кислоти: яблучну, винну (виннокам’яну), лимонну та необхідні вітаміни групи В.

Важливо відзначити, що абрикос з гілки важить приблизно 50 г і має енергетичну цінність 12 ккал. А сушений важить всього лише 10 г, а по калорійності — як свіжий фрукт! Дуже смачно і одночасно корисно!

Не варто вибирати яскраво-помаранчеву курагу, тому що такий колір виходить після шкідливої хімічної обробки. Звертайте увагу на темний і непривабливий урюк з кісточкою — він найкорисніший і безпечний.

Dried apricots in wooden bowl on wooden white table

Чорнослив

Якщо ви бачите, що чорнослив має шоколадний відтінок, то знайте, що вітамінів в такому сухофрукті майже немає, тому що перед продажем його облили окропом або обробили каустичною содою. Виробники роблять це для знезараження і підвищення терміну придатності. Ця процедура додає чорносливу коричневий колір, на смак він стає гіркуватим, а корисні речовини пропадають.

Не купуйте чорнослив темно-сірого кольору, очевидно, він покритий гліцерином. Виробники знають, що обробка гліцерином призводить до того, що товар набуває блиск, а, отже, й більш товарний вигляд. Справжній чорнослив повинен бути матово-чорним і мати приємний солодкий або кисло-солодкий смак. А якщо він гірчить, то краще відмовитися від його вживання.

Є ще один спосіб перевірки: намочіть чорнослив і погляньте на нього через 30 хвилин. Справжній обов’язково побіліє в деяких місцях, а підробка не зміниться.

Пам’ятайте, чим менше сухофрукт блищить, тим вище його якість. Адже блиск може з’явитися тільки при обробці якимось шкідливим невідомим жиром або гліцерином.

Найбільше користі залишається в чорносливі з кісточкою! Адже чим менше він піддавався будь-якій обробці і видозміни, тим краще. В східних країнах говорять, що, видаляючи з фрукта кісточку, позбавляєш його найголовнішого — душі.

чорнослив

Інжир

Ще східні мудреці і медики, які жили в середньовіччі, вважали інжир цілющим під час застуди та кашлю. Ним лікували всілякі хвороби печінки, нирок та селезінки. Вважалося, що інжир допомагає при опіках, загоює рани від укусів скажених тварин і отруйних павуків.

Найкращий інжир має матову поверхню, так як матовість означає, що сухофрукт не піддавався хімічній обробці. Хороший підсушений інжир повинен мати колір в межах від бежевого до сірувато-коричневого. Не забудьте, що якщо у нього є блиск або бурштиновий колір, то його точно обробили сірчаним чадом і шкоди від нього більше, ніж користі.

інжир

Родзинки

Жменя родзинок має енергетичну цінність приблизно 400 ккал. У їх складі містяться необхідні нашому організму вітаміни групи В, бор, калій, залізо та марганець.

У якісних родзинок завжди залишається плодоніжка, яка говорить про те, що виноград піддавався лише легкій механічній обробці.

Якщо ягоди мають світлий відтінок, то вони були оброблені сіркою. Такі родзинки можна їсти тільки після того, як вони будуть гарненько вимочені і промиті.

Темні родзинки слід перевірити на наявність барвників. Розімніть ягоди пальцями — якщо присутній барвник, то ви не зможете його не помітити.

Виноград зелених і чорних сортів стає ще темнішим після просушування. Хімічні речовини, що використовуються при виготовленні родзинок, шкідливі для здоров’я. Наприклад, сульфіти використовуються як консерванти для ягід. Саме вони надають родзинкам світлий колір, роблячи його навіть трохи прозорим. Вибирайте родзинки не світлі й бурштинові, а чорні або коричневі. Тоді у вас буде менше шансів придбати підробку.

Для поліпшення товарного вигляду виробники часто додають в родзинки олію, до того ж не рослинну, а вазелінову, регулярне вживання якої може призвести до авітамінозу. Такий неякісний товар можна визначити, потерши ягідки долонями. Якщо ви помітили сліди масла, то відмовтеся від покупки.

Віддавайте перевагу зморщеним і м’ясистим родзинкам матового кольору без механічних пошкоджень та з плодоніжкою. Не вибирайте тверді або занадто м’які родзинки.

родзинки

Фініки

Фініки часто називають біблійним плодом. Араби люблять називати їх «хлібом пустелі». Вживаючи тільки фініки, люди можуть без проблем жити кілька місяців, а бедуїни — аж кілька років, не піклуючись про додаткові джерела вітамінів і мінералів.

Блискучі, вологі, або, навпаки, занадто просушені ягоди, у яких навіть скоринка відшаровується, брати не слід, так як, швидше за все, в них завелася пліснява, що дуже шкідлива для організму.

Не забудьте уважно ознайомитися з інформацією, вказаною на упаковці. Зверніть увагу на спосіб обробки. Термін зберігання не повинен перевищувати 6 місяців. Фініки повинні виглядати матовими і темними. І, нарешті, на етикетці має повідомлення про те, що зберігати ці сухофрукти потрібно подалі від комах.

До речі, на основі фінікової пасти можна робити чудові десерти.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-06-20 17:10:52Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comизя+8ы О

Яблука та груші

Фрукти з місцевої кліматичної зони найбільш корисні, в порівнянні з заморськими. Сухофруктів це теж стосується. Яблука та груші містять велику кількість вітамінів групи В, пектину, численних ферментів, які допомагають розщепити жири. У цих фруктах достатньо вітаміну С, але він, на жаль, випаровується при поганому сушінні. Ці сухофрукти будуть незамінні під час авітамінозу та анемії. Клітковина, дубильні речовини і залізо, що у них містяться, допомагають налагодити роботу травної системи, позбавляють організм від шлаків, знижують рівень холестерину в крові і підвищують настрій!

Справжні сушені яблука повинні бути непримітними, виглядати зморщеними і сіренькими. Але при самостійному домашньому сушінні можна приготувати яблучні або грушеві чіпси, попередньо опустивши нарізані скибочки на 10 хвилин у воду з лимонним соком. Дітям зазвичай дуже подобається такий перекус!

яблука

В’ялена хурма

Чи куштували ви абхазьку в’ялену хурму?

Цей делікатес обов’язково варто спробувати! Недарма ж її називають «їжею богів».

Обирайте хурму з натуральним білуватим нальотом. Ця сушена ягода обов’язково повинна бути рожевою. Якщо постукати її по твердій поверхні, вона повинна видати всього лише м’який подих, а не стук!

хурма

Підведемо підсумки

Потрібно приділяти особливу увагу зовнішньому вигляду і смаку сухофруктів. Ретельно вивчайте упаковку або зовнішній вигляд сухофруктів, якщо купуєте на базарі.

Приказка «не все те золото, що блищить» особливо підходить до опису сухофруктів, не намагайтеся обрати красиві та блискучі плоди без хвостиків і кісточок. Використовуйте свої органи чуття: понюхайте плоди, потріть їх пальцями, придивіться. І без всілякого сорому відмовляйтеся брати, якщо не довіряєте товару або продавцю.